Author:
Evaluation:
Published: 24.09.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 1.
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 2.
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 3.
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 4.
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 5.
  • Samples '9.klases izlaiduma scenārijs', 6.
Extract

9-tie un audzinātāja nāk zālē, piesprauž katrs savu pēdiņu, apstājas pie sava krēsla.
Himna.
Direktores uzruna.

Eduards:
Un tā pirms 9 gadiem, 2001.gada 1.septembrī , savas skolas gaitas uzsāka 4 braši zēni un 4 mazas meitenītes. Vēl tagad vecāku atmiņā ir viņu nemitīgie „kāpēc”, drebošā rociņa plaukstā un lepni paceltais deguntiņš. Devītklasniekiem šķiet, ka vēl vakar smagais gladiolu pušķis vilka uz leju rociņu, jaunā soma bija visvisvisskaistākā, bet skola- viens daudzbalsīgu bišu pūznis, kurā vienīgais orientieris bija klases audzinātāja un direktore. Šodien, 2010.gada 12. jūnijā šie brašie zēni un mazās meitenes, nepavisam ne nobijušies vai pārsteigti, savas skolas zālē saņems pirmo nopietno skolas dokumentu- apliecību par pamatizglītības iegūšanu. Un varbūt ka dažam no jums pat jocīgi šķiet, ka vēl nesenā pagātnē skaitījām tauriņus, ticējām Lieldienu zaķim un stādījām konfektes, lai izaugtu konfekškoks! Noteikti arī jums šodien ir kas sakāms…

Vārds 9-tajiem.

Agnese:
Jūnijs – vai jūs jūtat, kā šis vārds dūdo – kā maiga nopūta, kā pušķis, kā elsa… Jūnijs- ziedu, liepu, vasaras, Jāņu, izlaiduma mēnesis. Tik daiļskanīgiem vārdiem un ziedošiem nosaukumiem tērpts jūnijs.

Eduards:
Ziedi, ziedi un vēlreiz ziedi. Puto madaras baltas un dzeltenās. Kvēlo zili dzeltenie nārbuļi, pīpenes. Margrietiņas kā tādi mazi saules simboli izkaisīti kuplajā zālē. Rudzupuķes kā zilas debestiņas kaist zaļpelēkajos rudzos. Tās visas sauc par Jāņu zālēm. Vasaras saulgrieži klāt. Līdz ar saulgriežiem nāk arī pārdomu laiks 9. klases skolēniem, kuri kā tādi raibi tauriņi stāv dzīves krustcelēs un izvēlas sev īsto dzīves ceļu. Šodien plašajos un krāsainajos dzīves ceļos aizlido:

1. Liāna

Agnese lasa veltījumu:
Ceļa sākumā mūs pārņem bailes; mēs gribam visu izdarīt pareizi. Bet dzīve mums tikai viena – kurš tad izgudrojis šo „pareizi”. Paraugs noder vien salīdzināšanai, lai mēs redzētu, kā citi izprot dzīvi. Mēs bieži apbrīnojam citu cilvēku gājumu un tikpat bieži varam mācīties no citu cilvēku kļūdām. Taču, kā veidot savu dzīvi labāku, - katra paša ziņā.

Direktore izsniedz apliecību.

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „9.klases izlaiduma scenārijs”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/831390

Send

Email has been sent