• Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvela darbā "Dzīvnieku ferma"

     

    Essays2 Literature

Author:
Evaluation:
Published: 09.06.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
  • Essays 'Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvel', 1.
  • Essays 'Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvel', 2.
Extract

Sākšu ar to, ka Dž. Orvela pasaka „Dzīvnieku ferma” ir ārkārtīgi līdzīga mūsdienu sabiedrībai un tās dažādajām, lai arī tik ļoti līdzīgajām iekārtām. Mēs nemitīgi cenšamies kaut ko mainīt, bet rezultātā tāpat paliekam pie tā paša, pie iepriekšējā, tikai citādi ietērpta un nodēvēta. Un tāpat mēs turpinām šķendēties par visu tagadējo iekārtu. Tā nu jāatzīst, ka teiciens „viss jaunais ir labi aizmirsts vecais” ir absolūta patiesība.
Dž. Orvela „Dzīvnieku fermā” viss sākās ar dzīvnieku kurnēšanu pret saimniekiem, pret cilvēkiem, jo viņiem šķita absolūti netaisnīgi tas, ka viņi strādā, bet cilvēki, konkrēti, misters Džonss, viņu saimnieks, tikai savāc visus darba augļus, piedevām vēl, nedodot dzīvniekiem pietiekamu barības daudzumu un pietiekami neļaujot atpūsties pēc smagā dienas darba. Protams, reiz tas viss sakāpj, tik tālu, ka sāk briest „revolūcija”. …

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvela darbā "Dzīvnieku ferma"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/917696

Send

Email has been sent