Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:462998
Author:
Evaluation:
Published: 03.07.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Šādu lūgumu var izteikt vienu instanci augstākai tiesai. Pieteikumu iesniedz trīs mēnešu laikā no dienas, kad konstatēti apstākļi, kas ir par pamatu lietas jaunai izskatīšanai. Pieteikumu nevar iesniegt, ja kopš sprieduma vai lēmuma spēkā stāšanās pagājuši vairāk nekā trīs gadi. Šis nosacījums neattiecas uz gadījumiem, kad jaunatklātie apstākļi ir ECT vai citas starptautiskas vai pārnacionālas tiesas nolēmums.
Rezultāts:
1)pieteikumu noraida, ja norādītie apstākļi nav atzīstami par jaunatklātiem;
2)ja tiesa konstatē jaunatklātus apstākļus, tā apstrīdēto normu atceļ pilnībā vai daļā un nodod lietu jaunai izskatīšanai pirmās instances vai apelācijas instances tiesai.

TIESAS SPRIEŠANAS EFEKTIVITĀTE ADMINISTRATĪVAJĀS TIESĀS
Tiesas darbība galvenokārt vērsta uz strīda izšķiršanu, nevis atrisināšanu – tas ir tiesiskās kārtības nodrošināšanas līdzeklis. Tiesas spriešana ir viens no strīdu risināšanas veidiem, kurā strīda risinājums parasti nav balstīts uz pušu vienprātību.
Efektivitāte ir pakāpe, kādā sistēma vai tās sastāvdaļas sasniedz vēlamo rezultātu (izpilda savas funkcijas) salīdzinājumā ar resursu patēriņu. Tātad pirmais efektivitātes kritērijs ir rezultāta sasniegšana, bet otrai – lietderīga resursu izmantošana.
Tiesu pārslodzes un līdz ar to arī ilgās lietu izskatīšanas iemesls ir nepietiekamie tiesas spriešanas resursi. Šo resursu daudzuma palielināšanu iespējams panākt divējādi: samazinot tiesā izskatāmo lietu skaitu vai arī panākot vairāk lietu izskatīšanu ar esošajiem resursiem.
Tiesā izskatāmo lietu samazināšana APL tiek panākta, piemēram, ar noteikumu, ka tiesa var atteikties izskatīt pieteikumu, ja tas ir acīmredzami nepamatots, vai senatoru kolēģija var atteikties ierosināt kasācijas tiesvedību, ja nav šaubu par pārsūdzētā sprieduma tiesiskumu un tam nav nozīmes judikatūras veidošanā. Tomēr jāņem vērā, ka, cenšoties pēc iespējas lietderīgāk izmantot tiesas spriešanas resursus, jāraugās, lai netiktu būtiski traucēta tiesas funkciju izpilde, jo tiesas spriešanā kopumā ir efektīva tikai tad, tiek gan lietderīgi izmantoti resursi, gan sasniegts vēlamais rezultāts.
Būtiskākās problēmas, ar kurām sastopas administratīvās tiesas ir:
1)tiesu pārslogotība – par to liecina lietu izskatīšanas ilgums un neizskatīto lietu skaits;
2)sabiedrības neapmierinātība ar tiesu darbu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,49 €
Work pack Nr. 1333248
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register