Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,17 (17%)
Discounted price*:
0,82
Purchase
Add to Wish List
ID number:681185
Author:
Evaluation:
Published: 09.04.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Margarieta cenšas savas kļūdas dzēst un noslīcina savu jaundzimušo bērnu, bet viņu apsūdz mātes slepkavībā un ieliek cietumā. Par spīti tam Fausts viņu mīl un vēlas glābt, viņam šķiet, ka pie visa vainīgs ir Mefistofels. Viņš cenšas palīdzēt viņai aizbēgt no cietuma, taču saprot, ka viņu glābt nevar, jo viņa ir sajukusi prātā. Balss no debesīm paziņo, ka viņa tiks izpestīta.

Mīlas stāsts ir traģisks un nelaimīgs, taču nelielas līdzības tiek saskatītas arī ar mūsdienām, piemēram, ka meitene tiek pavedināta, viņai pielabinās ar dārgām rotām un dāvanām. Kā arī bieži tiek izmantota šāda naiva uzticēšanās. Lai arī Fausts neko ļaunu negribēja, viņš iegrūda meiteni postā un tā notiek arī realitātē mūsdienās. Jo cilvēkiem ir jāmācās uzņemties atbildība, šajā gadījumā tas attiecas uz bērnu. Mīļoto starpā nedrīkst būs noslēpumu, kā Faustam. Viņu mīlestībai nevarēja būt ilgs mūžs, jo tas tika veidots uz meliem un ar nepareiziem trikiem tā tika iegūta.

Raksturo, tavuprāt, nozīmīgu notikumu/ fragmentu darbā. Kāpēc tev tas šķiet nozīmīgs?
Pašā pēdējā skatā Fausts ierodas cietumā un mēģina izglābt Margarietu. Viņa ir sajukusi prātā un viņu neatpazīst, tikai kliedz, lai viņu laiž vaļā, viņa vēl nav pelnījusi nāvi un viņa tikusi nepatiesi apmelota. Fausts viņai atkārto, ka tas ir viņš, lai viņa vairs nerunā un ka tagad viņa būs brīva, bet tas viss velti. Tikai pēc ilgas runāšanas viņam izdodas viņu pārliecināt, ka viņš ir viņas mīļotais, bet tas nepalīdz viņu vest pie prāta. Beigās balss no debesīm paziņo, ka viņa tiks izpestīta.

Es uzskatu, ka šīs bija svarīgs fragments darbā, jo tikai šajā daļā es tiešām varēju pamanīt, ka Fausta jūtas pret Margarietu ir patiesas un īstas, ka viņš nožēlo savas saistības ar velnu. Viņš arī visu vainu noveļ uz velnu, kaut arī paša rīcības rezultāts ir Margarietas nonākšana cietumā. Svarīgi ir arī tas, ka, neskatoties uz to, ka Margarietu savaldzināja rotas un aizliegtās iespējas, viņa nonāks debesīs un tiks glābta. Tiek parādīts, ka viņai tik piedots par grēkiem.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „J.V.Gētes darba "Fausts" analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/681185

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register