Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
1,17 (18%)
Discounted price*:
5,32
Purchase
Add to Wish List
ID number:678675
Author:
Evaluation:
Published: 05.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Secinājumi
Runājot par pacientu tiesībām, nevar nepieminēt vispārējā profila ārstu kompetences atšķirīgo pakāpi, kā arī nepietiekamo vispārējā profila un specializēto profilu ārstu skaitu lauku rajonos, kas jebkādu sūdzību iesniegšanu padara neefektīvu. Ir praktiski bezjēdzīgi iesniegt sūdzības par lauku ārstiem, jo nav, ko likt viņu vietā. Ir daudzi lauku slimnīcu ārsti, sevišķi ķirurgi, kuru ārstniecības un ķirurģijas metodes Rīgas slimnīcu robežās tiek stāstītas kā anekdotes, tomēr nekas netiek darīts, jo nav neviena, kas viņus nomainītu. Attiecībā uz šo problēmu ir jārunā par nepietiekamo medicīnas finansējumu.
Jo vairāk pacienti kopumā un ķirurģijas pacienti konkrēti uzzinās par savām tiesībām un pienākumiem, jo drošāk viņi jutīsies, saņemot medicīnisko palīdzību. Arī ārstiem būs vieglāk strādāt ar pacientiem, kas būs izglītoti par ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtību, apmaksas sistēmu un tālāko aprūpi.

Nobeigums ar priekšlikumiem
Pēc pētījuma veikšanas autors atzīst, ka ir izvēlējies aktuālu tēmu – par ķirurģijas pacientu tiesībām un pienākumiem. Par šo tēmu notiek daudzas diskusijas, tomēr nav vienotas nostājas, kā pacientus informēt par viņu tiesībām.
Stacionārā noteikti lielāku uzmanību vajadzētu veltīt pacientu līgumu parakstīšanai. Daudzi pacienti līgumu nemaz neizlasa vai nesaprot, kas tajā rakstīts.
Autors uzskata, ka Pacientu tiesību likuma pieņemšana vērtējama pozitīvi, tomēr būtu labi, ja tajā, piemēram, būtu nedaudz vairāk izcelta medicīnas māsas loma, jo, iespējams, tieši medicīnas māsas ir tie medicīnas darbinieki, kuri visvairāk saistīti ar pacientu tiesībām un kuriem ir nozīmīga loma pacientu tiesību veicināšanā un aizsardzībā. …

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ķirurģisko pacientu zināšanas par pacientu tiesībām un pienākumiem”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/678675

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register