Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
9,99
You save:
1,60 (16%)
Discounted price*:
8,39
Purchase
Add to Wish List
ID number:727230
Evaluation:
Published: 20.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

25) Vidzemes reģiona attīstības iespējas
• Uzņēmējdarbība reģionā koncentrējusies nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros un to tuvākā apkārtnē. Vislielākais rūpniecības nozares uzņēmumu īpatsvars izvietojies teritorijā ap Valmieru, Cēsīm un Smilteni
• Tādi unikāli arhitektūras pieminekļi kā Āraišu ezerpils, Sv.Sīmaņa baznīca Valmierā, Cēsu vecpilsēta un viduslaiku pilsdrupas, Dikļu pils, Ungurmuiža, Cērtenes pilskalns, ir plaši pazīstami ne tikai Vidzemes reģiona un valsts mērogā, bet arī ārpus tās robežām. Vienīgais šaursliežu dzelzceļš Gulbene –Alūksne ar regulāru satiksmi, nodrošina iespēju iepazīt iepriekšējā gadsimtā izmantoto satiksmes transportlīdzekli un vērot savdabīgo dabu reģiona dienvidu daļā.
• Vidzemes reģions ir bagāts ar atjaunojamajiem dabas resursiem. No tiem nozīmīgākie ir auglīgās augsnes, meži, hidroresursi un saules enerģija. Reģionā esošās auglīgās zemes, pieaugošās mežu platības un saldūdens rezerves, saskaroties ar globāla rakstura izaicinājumiem, kļūst arvien nozīmīgākas gan vietējā, valsts un visas ES mērogā. Teritorijā sastopami dažādi derīgie izrakteņi, kas izmantojami lauksaimniecībā, būvniecībā, būvmateriālu, keramikas un stikla ražošanā.
• Mežsaimniecībā saražotā produkcija - koksne, tiek izmantota kā izejviela apstrādes rūpniecībā un enerģētikā. Meža platības pieaugums nodrošina nākotnē izcērtamās koksnes apjoma pieaugumu. Tas pozitīvi ietekmē mežsaimniecības un kokapstrādes nozares attīstību vidējā laika posmā, paverot jaunas iespējas investīciju projektiem, kuri orientēti uz koksnes dziļāku pārstrādi un pievienotās vērtības palielināšanu uz katru koksnes resursu vienību. Mežsaimniecība ir otra primārā tautsaimniecības nozare, kas Vidzemes reģionā ir lielākā zemes izmantotāja, vides kvalitātes uzlabotāja, darba vietu nodrošinātāja un kokmateriālu ieguves avots koksnes un koka izstrādājumu ražošanā.
• Lauksaimniecībā izmantojamā zeme aizņem 34% no kopējās reģiona teritorijas. Auglīgās zemes izmantošanas struktūru nosaka paugurainais reljefs, strauji mainīgais augsnes sastāvs un akmeņainība vairākos reģiona novados. Šādas augsnes ir piemērotas piena un gaļas lopkopības attīstībai
• Reģionā centralizētajai ūdensapgādei izmanto tikai pazemes ūdeņus. To krājumi ir pietiekami lauksaimniecībai, rūpniecībai un mājsaimniecību ūdensapgādei ar vairāku gadu desmitu rezervi.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −11,05 €
Work pack Nr. 1357481
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Reģionālā ekonomika”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/727230

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register