Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
21,48
You save:
3,22 (15%)
Discounted price*:
18,26
Purchase
Add to Wish List
ID number:435249
Author:
Evaluation:
Published: 25.10.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 40 units
References: Used
Time period viewed: 2017.g. - 2018.g.
Extract

Nobeigums
Ņemot vērā to, ka jau šobrīd fizisko personu maksātnespējas process ir diezgan liberāls, arī pēc Likumdevēja veiktajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā, faktiski, tika samazināts kopējais fizisko personu maksātnespējas procesa termiņš, tika samazinātas parādnieka iemaksas kreditoriem, atbrīvojot parādnieku no iemaksām bankrota procedūras laikā, tomēr darba autora redzējumā ir nepieciešami uzlabojumi fizisko personu maksātnespējas procesā.
• Autorprāt ir nepieciešami grozījumi Maksātnespējas likumā, kas patiesi atvieglotu nevis lielo un ne vienmēr godprātīgo, bet gan mazāk nodrošināto personu stāvokli. Pašlaik likumā ir noteikts, ka fiziskas personas maksātnespējas process ir iespējams tikai tiem cilvēkiem, kuru parādi ir vismaz 5000 euro. Taču Latvijā ir daudzi cilvēki arī ar mazāka apmēra saistībām, ko viņi nespēj un nespēs nokārtot. Tādēļ ir nepieciešams atbalstīt priekšlikumu ieviest arī mazo parādnieku maksātnespējas procesu, vajadzības gadījumā sniedzot atbalstu no valsts maksātnespējas administratora izdevumu segšanai.
• Maksātnespējas likumā nepieciešams būtu iekļaut normu, kas noteic pieteicējam pienākumu līdz ar maksātnespējas pieteikumu iesniegt deklarāciju par saviem parādiem, īpašumiem, ienākumiem, pēdējo trīs gadu darījumiem, kas varētu būt maksātnespējas iemesls. Tas atvieglotu darbu administratoram, un arī pašam maksātnespējas pieteikuma iesniedzējam, izvērtējot sagatavotos dokumentus pašam vai ar juristu starpniecību, iespējams pazustu vēlme sniegt maksātnespējas pieteikumu ar mērķi izvairīties no parādu samaksas, ja parādnieks nav godprātīgs.
• Tāpat maksātnespējīgām personām būtu jānosaka atbildība par nepatiesu ziņu sniegšanu tiesai (Lielbritānijā par šādu pārkāpumu ir paredzēta pat kriminālatbildība un zūd iespēja turpināt maksātnespējas procesu).
• Savukārt, lai stiprinātu valsts pārvaldes lomu un aizsargātu sabiedrības intereses, būtu jānosaka atsevišķu profesiju aizliegumi ieņemt amatus personām, kuras ir atzītas par maksātnespējīgām, piemēram, amatus, kuros lemj par rīcību ar publisko vai citu personu naudu un mantu.

Jāņem vērā apstāklis, ka kreditori nav tikai bankas, bet gan valsts budžets un daudzi citi uzņēmumi, un fiziskas personas, kuras būs cietējas no pārlieku atvieglota maksātnespējas procesa.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,21 €
Work pack Nr. 1368074
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Fiziskas personas maksātnespējas process. Aktualitātes un problemātika”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/435249

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register