Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:104782
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.01.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Paralēli 2 periodizācijas sistēmas. Valsts periodizācija un tiesibu periodizācija
Valsts periodizācija- ķēniņu laiki 754 – 509 g.p.m.ē. , republikas laiki 509-30g.p.m.ē.iedalās agrīnā un vēlā republika, Romas impērija – monarhija iedalās principāts un domināts
Tiesību periodizācija tā jau ir precīzāka .
Iedalās arhaiskās Romiešu t-bās 754- `367 g.p.m.ē., pirmsklasiskās R. t-bas 367 – 17 g.p.m.ē, klasiskās 17p.m.ē- 235 m.ē. , postklasiskās IV –V gs, Justiāna kodifikācija 527-565 m.ē.
Tiesību tipoloģija ius publicum – publiskās t-bas. Valsts tiesības, normas kas regulē v. institūciju darbību., un ius privatum - privātās tiesības attiecības starp priv. Personām. Regulē attiecības stap cilvēkiem, atskaitot tirdzniecības t-bas
Romas t-bas ir vienas no lielākajām antīkām pasaules kultūras vērtībām. Romieši paši uzskatīja, ka tiesības par labo un taisnīgo, ka tiesības ir noderīgas visiem vai vismaz daudziem. Kad 10-11 gs. RE uzplauka tirdzniecība, amatniecība, utt., radās vajadzība pēc pilnīgākām tiesībām, par tādām izrādījās senās romiešu t-bas, R.t-bas bija vēl kā priekšrocība, ka tās bija rakstītas. Jaunajos laikos, izstrādājot Civiltiesību kodeksus, balstoties uz romiešu tiesību principiem. Tāpat vispārējās tiesību teorijas pamatos lika romiešu ties. Un klasiskās jurispudences atziņas un idejas. Latvijas 37. CL veidots pēc romiešu tiesības institūciju sistēmas un principiem. Romiešu tiesības ir ļoti liela vispārizglītojošā nozīme. Uz tām balstās valsts un tiesību teorija, tiesību filozofija utt.
Romieši pasauli iekaroja 3 reizes ar ieročiem , ar kristietību un tiesībam. Sākumā tika izstrādātas normas kas regulēja cilvēku uzvedību , pastāvēja iekšēja regulēšana, ārzemnieki bija “slikti” ar laiku tika izstrādātas normas kas kļuva populāras un atzītas ārpus vienas kopienas , bet arī ārvalstīs. Agrāk pastāvēja uzskati, ka normas dod Dievs. Normas tika uzskatītas par svētām, reliģija garantēja normu izpildi, bija zvēresti , solījumi. Valdniekam visi ticēja nebija liumu, pastāvēja paražas, valdnieki ties`ja p1ec sirdsapziņas. Dievs –tauta., Romieši ieveda likums - tauta. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1213903
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register