Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:357043
 
Evaluation:
Published: 08.11.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Not used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Extract

Inflācijas sekas
Uz jautājumu ''vai inflācija ir labvēlīga vai slikta parādība?” viennozīmīgas atbildes nav. Angļu ekonomists Keinss pierādīja, ka mērena inflācija ir vēlama parādība ekonomikā. Inflācijas līmenis, kas vidēji gadā svārstās no 2%l īdz 3%, ekonomikā nerada īpašas problēmas. Neliels cenu kāpums ir labvēlīga parādība ekonomikā un pat ir nepieciešams to stimulēt. Tas izriet no piedāvājuma likuma. Augstākas cenas stimulē piedāvājumu, sekmē ražošanas paplašināšanu un nodarbinātības palielināšanu. Tādējādi mērena inflācija ir ražošanas attīstības un ekonomiskās aktivitātēs kāpināšanas sekmētāja. Jānorāda, ka cenu līmeņa vispārējs pieaugums notiek gandrīz visās valstīs un tas ir likumsakarīgs process. Taču ir svarīgi, lai tas ik gadus paliktu apmēram viens un tas pats. Piemēram, ja vidēji gadā inflācija pieaug par 3%, tad šī situācija inflācija tiek paredzēta un ieprogrammēta ekonomisko institūciju aktivitātēs.
Inflācijas pieaugums, piemēram, 10% mēnesī jau var radīt būtiskas problēmas. Taču lai to izprastu, ir jāapskata divi ar inflāciju saistīti jēdzieni: prognozējamā inflācija un negaidītā jeb neprognozējamā inflācija.
Cenas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē ekonomikas stabilitāti, tāpēc arī inflācija pamatoti tiek uzskatīta par svarīgu iekšējā ekonomiskā līdzsvara rādītāju un arī nozīmīgu tautsaimniecības risku. Ekonomiku kā vienotu veselumu inflācija ietekmē vairākos virzienos:
resursu izvietojumu un ekonomiskās efektivitātes aspektā, jo tās rezultātā neiespējams optimāli saskaņot cenu pieaugumu dažādās nozarēs, īstenot daudzas svarīgas saimnieciskas operācijas, jo inflācija uzstājas kā naudas glabāšanas nodoklis;
ienākumu un bagātību pārdales starp dažādām iedzīvotāju grupām aspektā, jo tās radītās sekas nav atkarīgas no sabiedrības attīstības mērķiem un pamatvērtībām;
inflācijas izmaksu jeb iespējamo zaudējumu aspektā, kas ir atšķirīgi prognozējamas un neprognozējamas (negaidītas) inflācijas apstākļos. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1357206
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register