Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:644085
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.01.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Savu pirmo popularitāti grafīti piedzīvoja 20.gs, kas aizsākās ar ASV gangsteru laiku un „sausā likuma” ieviešanu. Gangsteri grafīti izmantoja kā saziņas veidu, lai nodotu informāciju, iezīmētu robežas un teritorijas, ziņotu par narkotiku tirgošanas vietām un citiem noziegumiem. Ar grafīti palīdzību tie pauda arī savu politisko nostāju un izteica protestus. Grafīti iznīcināšana vai izkropļošana nozīmēja vienas gangsteru grupas vēršanos pret otru, un nereti šīs domstarpības beidzās ar asiņainiem slaktiņiem.
Lai arī grafīti vijas cauri visai pasaules vēsturei, tikai 20. gs. vidū tos sāka uzskatīt par vienu no mākslas veidiem, kas ir ievērības cienīgs pētniecības objekts. Tas notika tāpēc, ka ASV, un it īpaši Ņujorka, nespēja grafīti ilgāk ignorēt – tie kļuva par tās simbolu un savdabīgu ielu dekoru.
Mūsdienu graffiti aizsākās no Hip-Hop kultūras. Hip-Hopa kultūra kļuva ļoti populāra un sadalījās vairākās daļās: reps, breiks, auto thunings (lowraideri – mašīnas, kurās ievietotas speciāla hidraulika, ar kuru palīdzību tās var lēkāt.), graffiti. Šie bija un ir galvenie novirzieni, kur var pamanīt kopējas iezīmes – hiphop’a mūziku un apģērbu (plats apģērbs, dažādas botas, aksesuāri (rupjas sudraba un zelta ķēdes, brilles, tetovējumi.).
60. gadu vidū ASV (Filadelfijā, Pensilvānijā) ielu bandas piemēram, Melnās Panteras (melnādaino amerikāņu brīvības ceļotāju grupa), atrada jaunu pielietojumu pūšamās krāsas baloniem. Toreiz tā nebija gluži māksla, bet gan vienkārši paraksti, izteicieni un tml. Politiskie aktīvisti izmantoja graffiti, lai izteiktos, un ielu bandas izdomāja savu teritoriju. Tā bija sācies Bomb Style, Tunnel Bombing (stils ar burtiem, kas zīmēti ar krāsošanas rulli) un "throw up" (nevīžīgs, bumbuļveidīgs uzmetums, kas ir stipri izplatīts). Vieni no pirmajiem rakstītājiem, kas zīmēja bombingā bija CORNBREAD un COOL EARL. Viņi rakstīja savus vārdus visā pilsētā, pievēršot sabiedrības un preses uzmanību. Lielajās pilsētās graffiti sāka izplatīties tik ātri, ka no getto tas aizgāja ari uz citu pilsētas dārzu sienām un pat uz transporta līdzekļiem.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1142815
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register