Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:320041
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.07.2004.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 2 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads   
2.  Itālijas ģeogrāfiskais stāvoklis   
3.  Ievērojamākās vietas   
4.  Nobeigums   
Extract


Šo patstāvīgo darbu autors nolēma rakstīt par Itāliju vairāku iemeslu dēļ. Pirmais no tiem varētu būt tas, ka Itālija jau no agras bērnības autoram ir bijusi sapņu zeme un lai cik dīvaini tas nebūtu, bet autora māte arī visu savu mūžu ir sapņojusi par Itāliju. Otkārt iedvesmoja pagājušās vasaras ceļojums pa Itāliju



, bet tā kā es ceļojums tikai veikts pa ziemeļitāliju, es nolēmu kaut ko vairāk uzzināt arī par pārējo ne tik mazo Itālijas daļu. Vēl viens no iemesliem ir tas, ka Itālija ir viena no brīnišķīgākajām valstīm visā pasaulē.
98% Itālijas iedzīvotāju ir itālieši. Valsts ziemeļdaļā dzīvo romāņi, dienviditrojieši, franči, slovēņi un horvāti, dienviddaļā – grieķi, Sardīnijā – katalonieši, albāņi. Itālijas galvenā reliģija ir katolicisms. Vidējais apdzīvotības blīvums ir apmēram 190 cilv./kv.km. Nacionālā valoda ir itāļu valoda. Itālija ir parlamentāra unitāra republika. Valsts galva ir prezidents kuru ieceļ uz 7 gadiem. Itālija sadalīta reģionos, provincēs un pagastos. Itālija ir ekonomiskaugsti augsti attīstīta industriāli agrāra valsts, kura tomēr stipri atkarīga no ārzemju kapitāla.
Pirmie iedzīvotāji šodienas Itālijas teritorijā sāka apmesties laika periodā ap 1200.gadu pirms Kristus dzimšanas. Ap 900./800. gadu pirms Kristus ieradās etruski, bet ap 800. gadu mūsu ērā atceļoja grieķi, kuri nomitinājās Apenīnu pussalas dienvidos un Sicīlijā. Grieķi deva šai zemei vārdu “Italia”, kuru pēc tam pārņēma romieši. Faktiski ar Romas un romiešu nostiprināšnos aizsākās Istā Itālijas vēsture.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register