Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:679213
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.09.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Acis.
Acs m.f. ir ļoti nabadzīga un ir pārstāvēta galvenokārt ar stafilokokiem, Corynebacterium xerosis, mikoplazmām u.c. Pateicoties asaru mehāniskai darbībai un lizocīmam,acīm tiek nodrošināta aizsardzība. Novājinātam organismam, pie izteiktām avitaminozēm, pie HIV, normālā m.f. var izsaukt konjunktivītus un blefarītus.

Normālās m.f. loma.
1 )Infekcija.
Cilvēka normālā m.f. ir nepastāvīga un var mainīties atkarībā no vecuma un dzīves apstākļiem, kā arī pie dažādām saslimšanām. Lietojot a/b preparātus, saņemot ķīmio un staru terapiju, var ļoti izmainīties m.f. sastāvs. Tātad normālai m.f. ir ārkārtīgi liela loma cilvēka organisma aizsardzībā, bet arī n.m.f. var izraisīt slimības un šīs slimības sauc par oportūnistiskām. Tā p. zarnu anaerobi, pēc nokļūšanas zarnas sienā var izsaukt abscesus. Tas var būt traumas, vai operatīvas iejaukšanās rezultātā. Gripas komplikācija – pneimonija, visbiežāk izsaucējs ir augšējo elpošanas ceļu m.o. Nav strikti novilktas robežas starp komensāļiem /patstāvīgiem/ un nosacīti patogēniem, tas liek domāt ka jebkura neierobežota m.o. kolonizācija ar jebkuru m.o. sugu izsauc cilvēka organismā patoloģiju /saslimšanu/. Principā arī šis apgalvojums ir visai nosacīts, jo no visa plaša m.o. klāsta, kas "apdzīvo" piem. mūsu zarnas, peritonītu izsauc tikai dažas m.o. sugas. Vadošais faktors, kas izsauc oportūnistiskās saslimšanas ir nevis m.o. virulence, bet makroorganisma stāvoklis.
2) Konkurējošais antagonisms.
Tas veidojas m.o. metabolisma rezultātā – izdalās skābes, spirti, lizocims, bakteriocīni utt., kā rezultātā tiek bloķēta patogēno m.o. toksīnu izdalīšānās. 3)Imūnās sistēmas stimulācija.
Komensāļi veicina AV zemu titru veidošanos, līdz ar to veidojas imūnā atbilde – Ig /imūnglobulīns/ AV produkcija. 3) Metabolisms.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register