Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:908627
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.08.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Ražojošos sēkleņkoku un kauleņkoku augļu dārzos starpkultūru audzēšanu pārtrauc un visu uzmanību velta augļu koku pareizai mēslošanai, kā arī ūdens un brīvo barības sāļu daudzuma regulēšanai augsnē.
Augsnes apstrāde. Ja augsi augļu dārzā strādā melnajā papuvē, tajā labi saglabājas mitrums un izveidojas labvēlīgi apstākļi augsnes mikroorganismiem, kas staruji mineralizē organiskās vielas, atbrīvojot augļu kokiem viegli uzņemamos barības sālus it sevišķi nitrātus. Arī fosfora savienojumi augiem kļūst vieglak izmantojami. Apstākļi augļu koku attīstībai melnajā papuvē ir ļoti labvelīgi vasaras pirmajā pusē, bet vasaras otrajā pusē, kas mūsu republikā ir bagāta nokrišņiem, mitruma un barības sāļu pārpilnībā ieilgst augļu koku veģetācija, ievērojami samazinot to ziemcietību, augļu koki daudz stiprāk cieš arī no parazītārajām sēnēm, augļi vāji krāsojas un slikti uzglabājas.
Melnās papuves un zaļmēslojuma kultūru apvienošana, līdz 1. Jūlijam augsni turot melnaja papuvē, bet pēc 1. Jūlija audzējot zaļmēslojuma augus, sekmīgi atrisina ražojošu dārzu kopšanas uzdevumus. Melnā papuvē vasaras pirmajā pusē nodrošina augļu koku staruju augšanu un attīstību, bet zaļmēslojuma augi vasaras otrajā pusē izmanto brīvos barības elementus, sevišķi nitrātus, ka arī lieko augsnes mitrumu. Pēc zaļmēslojuma masas iearšanas uzņemtie barības elementi nākamā gada pavasrī- kļust augļu kokiem izmantojami. Piemērotakie zaļmēslojuma augi ir tauriņzieši un nektāra augi. Vieglākās augsnēs ieteicama rūgta lupīna, smagākās augsnēs- pelušķi.
Labākais augesnes apstrādes rīks ražojošā augļu darzā ir šķīvju kultivators. Ar to sagraiza un iestrādā augsnē zaļmēslojuma augus, kā arī vasaras pirmajā pusē apstrādā melno papuvi.
Zālais jau agrā pavasarī patērē augļu kokiem tik nepieciešamo ūdeni un barības sāļus, bet vasaras otrajā pusē sekmē augļu koku nobriešanu un labu ziemošanu.
Ja zāli saimnieciski izmanto- pļauj sienā un no dārza aizved, teik stirpi trauceti augu aizsardzības pasākumi. Zālaugu patērēto mitrumu vasaras pirmajā pusē kompensē, augļu dārzus obligāti apūdeņojot. Lai atkristu zāles appļaušana koka stumbra tuvumā, apdobēs vai slejās pa augļu koku rindām zālaugus nesēj, bet nezāles apkaro ar herbicīdiem.
Ražojoši kauleņkoku stādījumi ir jūtīgi pret gaisa trūkumu augsnē un zālaugu sakņu konkurenci. Augsne kauleņkoku apdobēs jāapstrāda visu koka mūžu. Mūsu apstākļos kauleņkoku dārzos nezāļu apkarosani nedŗīkst lietot herbicīdus.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1231298
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register