Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:898948
 
Author:
Evaluation:
Published: 29.09.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 10 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Varenais Ķīnas mūris    4
  Aizsardzība pret laupītājiem    4
  Lielais Ķīnas mūris iet bojā    5
  Mūris kā tūrisma objekts    8
  Lielā mūra celšana un tā funkcijas    8
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
  Pielikumi    12
Extract

Lielais Ķīnas mūris ir šīs senās civilizācijas spēka un varenības simbols. Tas ir vienīgais cilvēku radītais objekts uz Zemes, kas no kosmosa redzams ar neapbruņotu aci – tik milzīgs tas ir! Un tā ir tikai maza daļa no Ķīnas brīnumiem.
Ķīna ir pasakaini skaista zeme, tur pārsteidz viss - daba, vēsture, tradīcijas. No tūrisma ienākumiem vien tā varētu izdzīvot.
Ķīna ir viena no senākajām pasaules valstīm. No daudzām citām senajām civilizācijām palikušas tikai atsevišķas materiālās kultūras liecības, bet pašas tautas - tās radītājas - vai nu aizgājušas nebūtībā vai iejukušas atnācēju masā. Ķīna ir laimīgs izņēmums. Mūsdienu ķīnieši ir to cilvēku tiešie pēcteči, kuri dzīvoja šajā zemē vismaz pirms pusmiljona gadiem un radīja savu valsti 21.gadsimtā pirms mūsu ēras.
Ķīnas mūris ir garākais mūris pasaulē: 6300 kilometrus (enciklopēdijas ziņas - 3460 kilometri) garš, 10 - 12 metru augsts, 6 - 15 metru plats. Tā celtniecība sākta 221.gadā pirms Kristus. Divtūkstoš gados mūra garums sasniedza 6300 kilometrus. Celtniecībā piedalījās lielas tautas masas, smagajos darbos vairāki miljoni cilvēku zaudēja dzīvības. Pie Pekinas mūris ir 8,5 metrus augsts un 5 - 7 metrus plats. Tajā ir sargtorņi, kuros senatnē vienmēr dežurēja sargi, kas modri raudzījās, vai netuvojas ienaidnieks. Trauksmes gadījumā kā signāls tika aizdedzināti ugunskuri. Tā īsā laikā ziņu noraidīja simtiem kilometru attālumā. Ķīnas mūris vijas pa kalnu virsotnēm. Mūris pasargāja Ķīnas tautu no naidīgajām klejotāju ciltīm no Centrālāzijas.
Šī ir prātam neaptverama būve. No visām gadsimtu gaitā cilvēku radītajām materiālajām vērtībām 62500 km garā Ķīnas mūra celtniecībai bija nepieciešams visvairāk būvmateriālu un darbaroku. Kā apgalvo amerikāņu astronauti, tad ar neapbruņotu aci iespējams saskatīt tikai un vienīgi Ķīnas mūri. Pat vietās, kur vareno mūri skāris laika zobs, tas, franču rakstnieka Andrē Marlo vārdiem runājot, atgādina „aizvēsturisku pūķi, kurš izlocījis savu ķermeni starp kalniem”.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register