Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:988576
 
Evaluation:
Published: 15.05.2007.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

„Ozona caurums” ir ozona slāņa noārdīšanās izraisītas īpaši zemas ozona koncentrācijas Dienvidpolā arktiskās ziemas un pavasara laikā. „Ozona cauruma” platība pēdējos gados ir bijusi aptuveni 24 000 000 km2, un satelīta attēlos tas izskatās kā liels caurums. Ozona slāņa biezums „ozona cauruma” reģionā ir 100 – 150 DU (normāls ozona slāņa biezums ir 300 DU).
Ozona caurums ir viena no lielākajām globālajām problēmām. Vācijas zinātnieki prognozē, ka virs Antarktīdas esošais „Ozona caurums” varētu sākt samazināties ne ātrāk kā pēc 2010. gada. Un apgalvo, ka dažos tuvākajos gados tas varētu pat palielināties.
Vācijas zinātnieki domā, ka ozona slāņa atjaunošanās ir lielā mērā saistīta ne vien ar ozona slāni noārdošo vielu izmantošanas pārtraukšanu, bet arī ar 11 gadu Saules cikliem, kad Zemi sasniedzošais ultravioletā starojuma daudzums periodiski samazinās vai gluži otrādi palielinās. Viņuprāt, šobrīd tik lēno ozona slāņa atjaunošanās procesu cēlonis ir Saules zemā aktivitāte, kas turpināsies līdz pat šīs desmitgades beigām. Tas varētu liecināt mums par labu, jo ozona cauruma palielināšanās ir vainojama pie globālās sasilšanas. Bet pie tā ka ozona caurums palielinās esam vainīgi mēs paši, jo sadzīvē izmantojam tādas vielas kas to veicina.
Ozona slāņa noārdīšanās ir ozona molekulu sadalīšanās, ko izraisa stratosfērā sastopamās dabisko procesu (piemēram, vulkānu izvirdumi) rezultātā radušās vai cilvēka rīcības rezultātā emitētās (atbrīvotās) hloru (Cl) vai bromu (Br) saturošās ozona slāni noārdošās vielas (OSNV), kā arī metāns un slāpekļa(I) oksīds (N2O). …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1173970
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register