Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:673856
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.06.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Time period viewed: 20th century (1900 A.D. to 1999 A.D.
2000 - 2010 years
Extract

1988. gada jūnijā Eiropadome apstiprināja mērķi pakāpeniski izveidot Ekonomikas un monetāro savienību (EMS). Tā pilnvaroja komiteju toreizējā Eiropas Komisijas prezidenta Žaka Delorsa (Jacques Delors) vadībā veikt pētījumu un sagatavot priekšlikumus par konkrētiem posmiem ceļā uz šīs savienības izveidi. Delorsa sagatavotajā ziņojumā ekonomikas un monetārās savienības sasniegšanai tika ierosināti trīs atsevišķi, pakāpeniski posmi.
EMS pirmais posms. Pamatojoties uz Delorsa ziņojumu, Eiropadome 1989. gada jūnijā nolēma, ka EMS izveides pirmais posms jāsāk 1990. gada 1. jūlijā. Šajā datumā principā tika atcelti jebkuri ierobežojumi kapitāla kustībai starp dalībvalstīm.
Eiropas Ekonomiskās Kopienas dalībvalstu centrālo banku vadītāju komitejai, kuras loma monetārajā sadarbībā kopš tās izveides 1964. gada maijā bija kļuvusi arvien nozīmīgāka, tika uzticēti papildu pienākumi. Tie tika izklāstīti Padomes 1990. gada 12. marta lēmumā. Tās jaunajos pienākumos ietilpa konsultēšana par dalībvalstu monetārajām politikām un to koordinācijas veicināšana ar mērķi panākt cenu stabilitāti.
Otrā un trešā posma īstenošanai bija nepieciešams pārskatīt Eiropas Ekonomikas kopienas dibināšanas līgumu (Romas līgumu), lai izveidotu nepieciešamo institucionālo struktūru. Šajā nolūkā tika sasaukta Starpvalstu konference par EMS, kas notika 1991. gadā paralēli Starpvalstu konferencei par politisko savienību. Sarunu rezultātā 1992. gada 7. februārī Māstrihtā tika parakstīts Līgums par Eiropas Savienību. Taču sakarā ar ratifikācijas procesa aizkavēšanos Līgums (ar kuru grozīja Eiropas Ekonomikas kopienas dibināšanas līgumu, mainot tā nosaukumu uz Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un, cita starpā, ieviesa Protokolu par Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas statūtiem un Protokolu par Eiropas Monetārā institūta (EMI) Statūtiem) stājās spēkā tikai 1993. gada 1. novembrī.
EMS otrais posms, EMI un ECB izveide. EMI dibināšana 1994. gada 1. janvārī iezīmēja EMS otrā posma sākumu, un ar šo brīdi Vadītāju komiteja beidza pastāvēt. EMI īslaicīgā pastāvēšana atspoguļoja arī monetārās integrācijas stāvokli Kopienā. EMI nebija atbildīgs par monetārās politikas īstenošanu Eiropas Savienībā – šo uzdevumu joprojām veica nacionālās institūcijas – un tā kompetencē nebija arī veikt ārvalstu valūtas intervences.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1129318
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register