Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:760687
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.02.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  IKP aprēķināšana un šo metožu nepilnīgums   
  Ienākumu līmeņa un laimes saistība   
  Vai ekonomiski vienlīdzīgas sabiedrības ir laimīgākas?   
  Laimes rādītāji un bezdarbs   
  Inflācijas ietekme uz laimi   
  Secinājumi   
Extract

Secinājumi
Apskatot visus šos dotos piemērus par ekonomikas faktoriem, kas ietekmē iedzīvotāju sajūtas par to, cik laimīgi viņi ir, var secināt, ka nelielā mērā laimes līmeni ietekmē visi šie rādītāji. Turklāt visi šie rādītāji ir savā starpā saistīti. Taču aplūkojot tikai vienu no tiem vispārēju priekšstatu par valsts iedzīvotājiem nevar gūt. Piemēram, aplūkojot IKP netiek ņemtas vērā tā aprēķināšanā pieļautās nepilnības, kas šo rezultātu padara nepilnvērtīgu. Savukārt ienākumu vienlīdzīgas sadales rādītājus nevar vērtēt, jo aplūkotajos piemēros tie neatspoguļo patieso laimes līmeni. Līdzīga tendence vērojama, aplūkojot arī nodarbinātības līmeņa rādītājus.
Kā arī inflāciju kā laimes līmeņa apspoguļotāju nevajadzētu lietot. Lai gan, Latvijas zemā laimes līmeņa rādītāja iemesls 2009. gadā ir skaidrojams tieši ar augsto inflāciju, un arī citos aplūkotajos piemēros tieši inflācijas līmenis visprecīzāk atainoja dzīves apmierinātības līmeni. Pēc šiem rezultātiem atliek secināt, ka jāpalielina deflācija un visi iedzīvotāji būs laimīgi, taču inflācijas līmeņa rādītāji rada maldīgu priekšstatu. Deflācija rada tikai īslaicīgu eiforijas izjūtu un ilgtermiņā šāda laimes līmeņa augšana nedarbotos. Tādēļ visdrīzāk būtu jātiecas nevis uz deflācijas palielināšanu, bet gan ekonomikas stabilitātes veidošanu. Savukārt stabilitāti veidojot, tiek palielināts IKP, samazināts bezdarbs un uzlaboti arī citi rādītāji.
Atliek secināt, ka nepastāv viens noteikts faktors, kas nosaka laimes līmeni – tikai aplūkojot tos visus kopā var sākt veidot sava veida spriedumus par ekonomikas ietekmi uz iedzīvotāju laimes līmeni. Taču aizmirst nedrīkst arī to, ka laime savā ziņā nav matemātiski izmērāms rādītājs – tas ir subjektīvs viedoklis par savu apmierinātību ar dzīvi, kas var būt atkarīgs no neskaitāmiem psiholoģiskiem faktoriem, tradīcijām un dzīves uztveres, un tik vienkārši salīdzināt to nemaz nav iespējams.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1249210
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register