Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:806059
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Lai radītu labvēlīgu gaisotni sapulces laikā un pēc tās, klases audzinātājam rūpīgi jāieklausās vecāku teiktajā, analizējot jautājumus, kas radušies sapulces gaitā, lai nerastos pārpratumi. Mūsdienu sabiedrībā jārēķinās ar to, ka ģimenes, no kurām nāk garīgi atpalikuši bērni, parasti ir sociāli nelabvēlīgas. Tāpēc sapulces laikā no vecāku puses var būt dažāda reakcija. Audzinātājas galvenais pienākums radīt, draudzīgu, omulīgu atmosfēru sapulces laikā. Sapulces beigās uzrunāt bērnus un vecākus vēlreiz, summēt izrunāto. Ļoti svarīgi, lai sapulces laikā diskusijā un sarunā aktīvi piedalītos vecāki.
Šāda veida sapulce 1.klasē ir nepieciešama, lai veidotu labāku sociālo prasmju apguvi skolēniem speciālā internātpamatskolā, jo bieži bērni atnāk uz skolu bez mazākām sevis aprūpēšanas iemaņām. Viņi nav spējīgi ne noturēt karoti, ne uzvilkt kurpes, noslaucīt dibenu, vai ko tamlīdzīgu. Pārsvarā tā ir tajās ģimenēs, kurās bērni tiek uzskatīti galīgi par nevarīgiem (viņu vietā visu padara ģimenes locekļi), vai par apgrūtinājumu (bērnu reizi nedēļā apģērbj, pabaro un pārējo laiku viņš pavada savā stūrī viens pats).
Svarīgi, lai katrs vecāks zinātu, uz ko un cik daudz var padarīt, apgūt viņa bērns. Ir svarīga skolas un vecāku savstarpējā sadarbība. Jo bieži ir tā, ka bērnam mēs iemācām, piemēram, sasiet kurpju auklas, bet tad pēc nedēļas ilga brīvlaika bērns ierodas skolā, un to jau ir aizmirsis, jo mājās visi zina, ka ātrāk būs ja tam bērnam visu izdarīs viņa vietā. Un bērns jau pats nav mācējis un līdz šim tāpat viss ir nokārtojies. Ir svarīgi, lai mēs skolotāji informētu vecākus par bērnu jauno iemaņu apguvi, un lūgtu vecākus tos ievērota arī mājās.
Vecākiem ir jāsaprot, ka savstarpējā sadarbība starp skolu un ģimeni ir svarīga bērna attīstībā, un lai bērns kļūtu vairāk patstāvīgs, mūsu darbs ir šo sadarbību sekmēt. Un tas, ka mēs visu izdarām bērna vietā, nemaz nav tik labi, tas aizkavē bērna attīstību. Labāk ir bērnam parādīt, kā ko darīt, protams, pēc katra bērna iespējām, un lūgt lai bērns kopā ar vecākiem, vai kādu citu ģimenes locekli cenšas darbību veikt pats. Tas veicinās gan bērna attīstību, gan savstarpējās bērna un ģimenes attiecības.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register