Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:184371
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.04.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Jaunieši ir daudzveidīga, dinamiska sociāli demogrāfiska iedzīvotāju grupa, kas īpaši pakļauta dažādiem riskiem un kura pārsvarā ir ekonomiski atkarīga no vecākiem, citiem pieaugušajiem vai valsts. Sabiedrība „konstruē" jauniešus kā specifisku grupu un nosaka tās statusu, izmantojot dažāda veida normas - kā redzamas (tiesiski definējumi), tā slēptas (kultūra, izglītība).
Kad un kur radusies interese par jaunatni?
Jau Aristoteļa rakstos parādās jēdziens „jaunība”, kas ietver periodu, sākot ar pubertitāti saistītām pārmaiņām līdz pieauguša cilvēka vecumam.
Jaunības jēdzienu tālāk attīstīja Žans Žaks Ruso savā klasiskajā darbā „Emīls”. Īpaši vērā ņemama ir Ruso pārliecība, ka jaunībā seksuālās vēlmes ir iegansts pievērsties morāles jautājumiem. Jaunības posma uzdevums ir savaldīt seksuālos dzinuļus un šo enerģiju novirzīt no patmīlības uz mīlestību pret cilvēci.
Amerikānis G. Stenlijs Hols bija pirmais zinātnieks, psihologs, kurš īpašu uzmanību veltīja jaunības posma īpatnībām. Viņš uzsvēra, ka jaunības posmā (no 13-pieaugušā statusam) notiek „atdzimšana no jauna”. Jaunība ir „vētrainības un stresa” posms, kad tiek pāršķelti vecie pamati un sasniegts augstāks attīstības līmenis.
Psihoanalītiķe Loisa Keplena atzīmē, ka reizēm ir līdzība starp pusaudža/jaunieša patstāvības meklējumiem un divgadīgā bērna tieksmi pēc sevis apliecināšanas. Kaut gan pastāv vēlme atdalīties vai attālināties no vecākiem, tomēr pēc brīža rodas pretēja tieksme (bieži neapzināta) – atgriezties mājās kā drošības oāzē un rast mierinājumu vecāku apkampienā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register