Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:617344
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.11.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 25 units
References: Used
Extract

Secinājumi
Analizējot drošības raksturu Rietumbalkānu drošības kompleksā, valstu attiecības un kopīgās intereses 20.gs beigās un 21.gs sākumā NATO pārklājuma ietekmē tika skatītas konkrētās valstis: Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Horvātija, Albānija, Bosnija un Hercegovina, Serbija, Kosova un Melnkalne, taču pētot attiecības pirms NATO iejaukšanās, netiek skaidri uzsvērtas valstu attiecības, bet valstu sastāvā ietilpstošo etnisko grupu savstarpējās konfliktattiecības.
Darba mērķis- izpētīt Rietumbalkānu drošības kompleksa valstu savstarpējās attiecības un to raksturu pirms un pēc NATO iesaistīšanās- tika izpildīts. Attiecības pirms NATO iesaistīšanās, tika raksturotas pēc etnisko grupu izraisītajiem konfliktiem reģionā, agresīvām, naidīgām darbībām vienai pret otru, kā arī valstu kopīgajām interesēm pēc Aukstā kara beigām. Attiecību raksturs pēc NATO iesaistīšanās reģiona nesatbilitātes mazināšanā reģionā tika vērtēts, skatot NATO misijas reģionā un valstu tuvināšanos NATO, ņemot dalību tā piedāvātajās programmās.
Jau vēsturiski Balkānos dzīvojošām tautām trūka kopīga mērķa, lai tās izbeigtu karadarbību, centienus iegūt varu vienai pār otru un dzīvotu mierā un saticībā. Tā vietā katra atsevišķi cīnījās par savas drošības panākšanu, bet Serbi koncentrējās uz varas iegūšanu teritorijā un citu nāciju pakļaušanu.
Draudzīguma un naidīguma attiecību modelis laika posmā no Aukstā kara beigām līdz mūsdienām ir mainījies. Naidīguma attiecības, kas izpaudās kā vardarbīgi konflikti un etniskā tīrīšana, bijušajās Dienvidslāvijas valstīs 1990. gados izraisīja etniskā neviendabība reģionā un savstarpējais nacionālais naids starp etniskajām grupām. Sabrūkot Dienvidslāvijai neatkarību un autonomiju ieguvušās valstis sāka apstrīdēt viena otras pretenzijas uz teritoriālajiem valstu robežu jautājumiem un etnisko minoritāšu tiesībām, kas sekmēja militāru akciju rašanos un pievērsa reģionam pasaules uzmanību. Kā jau ikvienas valsts un iekvienas nācijas viena no galvenajām interesēm ir savas nācijas drošības nodrošināšana. Kopējo interešu neesamība veicināja Balkānu valstu sašķelšanos un naidīgu attiecību veidošanos, kas no jauna un jauna izraisīja konfliktus, militāras darbības, etniskās tīrīšanas, kas radīja ilglaicīgu spriedzi un savstarpējas naidījuma attiecības.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1344852
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register