Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:256475
 
Evaluation:
Published: 06.10.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Prezentācija    2
1.  Iedzimtie, ģenētiskie, iemācītie un kultūras signāli    4
1.2.  Riņķa jeb „OK” žests    4
1.3.  „V” zīme. 2.Plaukstu žesti    5
2.  Plaukstu žesti    6
3.  Roku žesti    7
3.1.  Plaukstu berzēšana    7
3.2.  Īkšķa un pirkstu berzēšana    7
3.3.  Roku salikšana „jumtiņā”    7
3.4.  Mutes aizsegšana    8
3.5.  Ausu berzēšana    8
3.6.  Garlaikotība    8
4.  Sakrustotu roku žesti    10
5.  Secinājumi    11
6.  Attēli    12
Extract

Katrs no mums kādreiz mācījās kādu valodu. Mēs mācījām dzimto valodu, svešvalodu, daži mācās programmēšanas valodu, daži māca starptautisko valodu – esperanto. Bet ir vēl viena starptautiska valoda, kura ir visiem pieejama un saprotama, tā ir žestu, mīmikas un ķermeņkustību valoda „ body language ”. Psihologi ir uzstādījuši, ka sazināšanās procesā
60 – 80 % komunikācijas piepildās ar neverbāliem izteicieniem un tikai 20 – 40 % ar verbāliem. Šķiet gandrīz vai neiedomājami, ka cilvēces miljonu vai vairāk gadu ilgas evolūcijas laikā saprašanās bezvārdu aspekti kaut cik aktīvi ir tikuši pētīti tikai kopš mūsu gadsimta sešdesmitajiem gadiem un sabiedrībai vispār kļuva zināms par to pastāvēšanu.
Čarlijs Čaplins un daudzi citi mēmā kino aktieri bija bezvārdu saprašanās pionieri; tas bija vienīgais sakaru veids, ko piedāvāja ekrāns. Tas, vai aktieris ir labs vai slikts, tika noteikts atkarībā no tā, cik labi viņš prata lietot žestus un citus ķermeņa signālus, lai nodrošinātu efektīvu saikni ar skatītājiem.
Daudziem cilvēkiem ir grūti samierināties ar faktu, ka bioloģiski cilvēks joprojām ir un paliek dzīvnieks. Gluži tāpat kā par citām dzīvnieku sugām, arī par mums valda bioloģijas likumi, kas vada mūsu darbības, reakcijas, ķermeņa valodu un žestus. Dīvaini ir tas, ka cilvēciskais dzīvnieks reti kad apzinās savas pozas, kustības un žestus, kuri var vēstīt vienu, kamēr viņa balss apgalvo pavisam ko citu.
Es grību pastāstīt par sava darba galveno tēmu – roku žesti un to skaidrojumu. Es ceru, ka jums būs interesanti klausīties mani, tāpat, kā man bija interesanti strādāt ar šo tēmu. Ja jums būs kādi jautājumi, jūs varat tos uzdot beigās. Strādājot ar šo tēmu mans galvenais informācijas avots bija grāmata „Kērmeņvaloda”, kuras autors ir Allan Piz, kā arī es paņēmu daudz informācijas no internetā.
Strādājot ar šo tēmu, es uzzināju, ka ir iedzimtie, ģenētiskie un iemācītie žesti. Zinātnieki atklāja, ka bērniem, kuri kopš dzimšanas ir neredzīgi un nedzirdīgi, smaida izteiksme parādās neatkarīgi no iemācīšanas vai kopēšanas, tātad tam jābūt iedzimtam žestam. Kad jūs sakrustojat rokas uz krūtīm, vai jūs ieliekat kreiso roku virs labās vai labo virs kreisās ?

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1148768
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register