Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:890092
 
Evaluation:
Published: 29.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 20 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Trauksmes jēdziens    4
  Trauksmes simptomi un tās diognoze    6
  Trauksmes iemesli    9
  Veidi    12
  Terapijas veidi    15
  Secinājumi    24
  Avotu saraksts    25
Extract

Secinājumi
Trauksme skaitās kā veselīgs mehānisms, kas cilvēku brīdina par briesmām vai bīstamām situācijām, bet, ja trauksme ir sastopama bez konkrēta iemesla un ir pastāvīga, tas ir signāls, ka kaut kas nav labi. Trauksmi kopumā definē kā nepatīkamu emocionālo stāvokli, ko raksturo gaidas, ka notikumi attīstīsies nelabvēlīgi, slikta priekšnojauta, bailes, spriedze un uztraukums. Trauksmi pavada virkne fizioloģisku simptomu. Trauksmainie traucējumi ir neirožu grupa, kuras saistītas ar nepamatotām un destabilizējošām baiļu un spriedzes jūtām bez noteikta iemesla.
Simptomus iedala grupās, un atkarībā no to stipruma un daudzuma var spriest par cilvēka stāvokļa nopietnību. Simptomi ir sasitīti ar spēcīga diskomforta radīšanu cilvēkam, kā psiholoģiska tā arī fiziska. Paši simptomi arī mēdz cilvēkam radīt trauksmi, piemēram, ja klients uzskata, ka izejot uz ielas viņam sareibs galva un tas nokritīs vai zaudēs samaņu. Visi simptomi ļoti bieži atgādina citu pataloģiju izpausmes, kā rezultātā cilvēki vēršas pie citiem speciālistiem, kuriem nav nekāda sakara ar trauksmainības ārstēšanu.
Pilnībā nav skaidri šīs problēmas cēloņi. Tie var būt ļoti individuāli. Pie iemesliem mēdz minēt kā psiholoģiskos tā arī somatiskos faktorus. Tiek uzskatīts, ka nozīme ir ģēniem un iedzimtībai, norādot, ka lielākā iespējamība ciest no truaksmes ir tiem, kam ģimenē jau bijuši šādi gadījumi. Liela nozīme ir arī tam kā cilvēks uztver un cik emocionāli reaģē uz dažādiem negaidītiem un briesmas radošiem (arī no subjektīvā viedokļa) notikumiem.
Pie trauksmainajiem traucējumiem var minēt: specifiskās fobijas, paniskos traucējumus, agorafobiju, obsesīvi – kompulsīvos traucējumus, posttraumatiskos strasa traucējumus, vispārīgos trauksmainos traucējumus, sociālās fobijas, adaptācijas traucējumus. To terapijas tehnikas mēdz atšķirties, bet vairuma pamātā ir kognitīvi biheiviorālā psihoterapija un dažādas tās tehnikas, kuru galvenais uzdevums ir – mainot uzvedību, mainīt domāšanas modeļus un otrādi – mainot domāšanu, mainīt uzvedības modeļus. Nozīmīmīga ir arī cilvēka sastapšanās ar bailēm un traumējošiem notikumiem aci pret aci.

Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1346538
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register