Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:523855
 
Evaluation:
Published: 17.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 24 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Triviālās literatūras jēdziena daudzveidība un pretrunas    4
2.1.  Mērķauditorija    6
2.2.  Triviālās literatūras pastāvēšanas iemesli    7
2.3.  Triviālās literatūras patēriņa iespējamās sekas    9
3.1.  Dāmu romāns    10
3.2.  Kriminālromāns    12
3.3.  Piedzīvojumu literatūra    14
3.4.  Fantastiskā literatūra    15
3.5.  Lirika    17
3.6.  Humoristiskā literatūra    19
  Secinājumi    23
  Izmantotā literatūra    24
  Pielikums    27
Extract

Secinājumi
1.Triviāla literatūra ir populāra literatūra, kas paredzēta plašai patērētāju sabiedrībai, neatkarīgi no tās sociālā stāvokļa. Tās lielā tirāža balstās uz vienkārši izskaidrojamu faktu – masveidīgas preces pamatfunkcija nav kvalitāte, bet gan kvantitāte un atpazīstamība, kas izpaužas vieglās formas, valodas un sižeta realizācijā. Valdošās domstarpības par triviālās literatūras jēdziena nozīmi jeb skaidrojumu izceļ šī temata nozīmīgumu un aktualitāti mūsdienās.
2. Mērķauditorija ietver sevī gan cēloni, gan sekas, kāpēc pastāv triviālā literatūra , kā arī tā atspoguļo sava laika lasītāju. Motivācija, iemesli, kāpēc cilvēks lasa triviālo literatūru, liecina par tā interesēm, attieksmi, nostāju pret literatūru, mākslu un dzīvi tās kopumā. 21. gadsimta potenciālais upuris – lasītājs, neapzināti vai apzināti pakļaujas triviālās literatūras vilinājumam. Laikmeta ietekme uz lasītāja psihi ir nenoliedzama.
3. Triviālās literatūras pastāvēšanas iemesli balstās uz sabiedrības kultūru, vai tās trūkumu. Problemātika izpaužas ne vien triviālās literatūras eksistēšanā, bet apziņā, ka mūsdienu jaunatne veicina analfabētisma izaugsmi, tādējādi sev liedzot garīgas pašaizaugsmes iespējas.
4. Nezināmas ir triviālās literatūras patēriņa iespējamās sekas, tāpēc arī biedējošas. Analizējot pašreizējo situāciju, sabiedrības viedoklis nav viennozīmīgs, daļu satrauc jau minētā analfabētisma izaugsme, daļu, tas atstāj vienaldzīgus. Nemainīga paliek doma, ka triviālu tekstu lasīšana neveicina degradāciju, taču nerosina arī izaugsmi.
5. Dāmu romāns, krimināllromāns, piedzīvojumu, fantastikas un humoristiskā literatūra ir galvenie, visvairāk lasītie triviālās literatūras žanri, kas savu popularitāti balsta katrs ar sev raksturīgām iezīmēm. Plaisa starp triviālo un mākslinieciski kvalitatīvu literatūru ir niecīga un grūti nosakāma, jo pamatojas uz robežjēdzienu problemātiku, kas neļauj „nošķirt” un „sadalīt” literatūru, atmetot nevajadzīgo un lieko. Tomēr teorētiski literatūras dalījums pastāv.
Katrs no aprakstītajiem literatūras veidiem, rada galveno iezīmju izskaidrojumu un atbildi, kāpēc lasītājs izvēlās konkrēto žanru. Visu žanru vienojošās, kopīgās iezīmes ir saprotami sižeti, vienkārša, pieejama valoda un nesarežģīts ideju izklāsts.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register