Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:752950
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.11.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  “Cilvēciskā komēdija”    3
  Tēli un Francijas sabiedrības modelis    4
  Stāvoklis sabiedrībā    4
  Elegantā dzīve apģērbā un manierēs    5
  Balzaks un elite    6
  Citāti Balzaka darbos (etīdes un romāns “Šangrenāda”)    6
1)  Eleganti kungi    6
2)  Elegantas dāmas    7
3)  Elegance mājās un salonos    7
4)  Tieksme pēc elegances    8
  Secinājumi    9
  Izmantota literatūra    10
Extract

Secinājumi
Referātā ir aplūkota un analizēta elegantas dzīves koncepcija Onorē de Balzaka darbos (etīdes darbā “Cilvēciskā komēdija” un romāns “Šangrēnāda”). Autore ir nonākusi pie secinājuma, ka tā laika franču sabiedrības izpratne par eleganci un tās attēlojums Balzaka darbos ir divas dažādas šķautnes. Sabiedrības augstākā kārta atraidīja Balzaku, taču viņš tieši kļuva slavens, jo viņa izpratne par eleganci atšķīrās no sabiedrības izpratnes.

Balzaks kļuva slavens un joprojām citēts ieviešot dendisma konceptu, pasvītrojot eleganta apģērba un elegantu manieru nozīmi, kā arī elegances elementu klātbūtni mājās un salonos. Gan kungi, gan dāmas izpauž eleganci un piesaista lasītājus. Balzaks ir arī izmainījis gan tā laika, gan nākamo gadu simteņu cilvēku domāšanu, it īpaši modes namos, jo, viņaprāt, elegances raksturīgākā prasība ir, ka tā nedrīkst būt uzkrītoša. Ja mēs analizējam šīs pamatprasības esenci, tad nonākam pie slēdziena, ka tiešām diplomātijas un augsta ranga amatpersonu pasaulē var ieraudzīt šo reizē elegances un vienkāršības sajaukumu.

Balzaka darbos var atrast daudz un dažādu atsauču gan uz vārdu “elegance”, gan atvasinājumu “elegants” utt. klātbūtni, gan uz izteikumiem un aprakstiem, kas attēlo elegantās dzīves priekšrocības un trūkumus. Autore uzmanību veltīja tieši vārdu “elgance” un atvasinājumu eksistencei analizējot etīdes un romānu “Šangrēnāda”, taču nenoliedz arī izteicienu klātbūtni tekstos, kas apraksta eleganci ar sinonīmu palīdzību. Citāti galvenokārt tika izdalīti četrās pamatgrupās: pirmkārt, citāti, kas ataino elegantos kungus, otrkārt, citāti, kas ataino elegantās dāmas, treškārt, elegances prerogatīvā eksistēšana mājās un salonos, un, ceturkārt, tiekšanās (vai pat tieksme) pēc elegantās dzīves. Šis sadalījums parāda dažādu šķautņu esamību Balzaka darbos.

Pielietotā deskriptīvā, analītiskā un salīdzinošā metode paver plašu darba izmantošanas spektru. Šis darbs var tikt izmantots gan kā konspekts par elegantās dzīves koncepcijas esamību Balzaka darbos, gan kā atsauce uz citātiem, gan kā konspekts Balzaka darbam “Cilvēciskā komēdija”, gan paša Balzaka elgances izpratnes izmantošanā. Šis darbs var tikt turpināts iekļaujot to kā sadaļu plašākā Balzaka darbu koncepciju analīzē.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register