Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:803748
 
Evaluation:
Published: 27.01.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

20. gadsimta politikas teorija atšķirībā no agrākajām politiskajām idejām diezgan plaši pievēršas ne tikai jautājumam par to, kāda būtu labākā sabiedrības un valsts pārvalde, bet arī tam, kādas ir un kādām vajadzētu būt indivīdu savstarpējām attiecībām sabiedrības ietvaros. Nozīmīga loma šeit ir sociālfilosofiskajiem aspektiem, kas palīdz sniegt detalizētu analīzi par sabiedrībā valdošo domu un izstrādāt teorētiskas spekulācijas sociālās sistēmas ideāla meklējumos. Mūsdienu morāles un sociālā filosofija aktualizē jautājumus par indivīdu iespējām un ierobežotību vienlīdzības diskursā, meklējot risinājumus un sniedzot prognozes par sabiedrības kā struktūras pastāvēšanu.
Viena no modernā laikmeta lielākajām neskaidrībām iezīmē tieši dažādo sabiedrības grupu un to interešu sadursmes, priekšplānā izvirzot diskusijas par vienlīdzības un taisnīguma principu realizācijas iespējām un to ievērošanu. Mūsdienās teorētiski pastāvošās dažādās indivīdu brīvības nonāk savstarpējās pretrunās, neskaidrus padarot jautājumus par diskriminācijas novēršanu un jēdzienu kā tādu, stereotipu vietu sabiedrības uztverē, kā arī taisnīguma principa pielāgošanu atbilstīgi indivīdu brīvības nojēgumam.
Taisnīguma jēdziens ir nodarbinājis domātāju prātus jau no sengrieķu laikiem. Tas tiek definēts visai dažādi – kā godīgums, objektivitāte, korektums, vienlīdzīga resursu sadale un pozitīva diskriminācija nepriviliģēto grupu labā utt. Rezumējot varētu teikt, ka taisnīgums ir morālās apziņas jēdziens, kas atspoguļo, cik lielā mērā atsevišķu cilvēku, šķiru, sociālo institūtu nozīme sabiedrības dzīvē atbilst to reālajam stāvoklim. Taisnīgums paģērē atbilstību un balansu starp indivīdu un sabiedrību vai valsti, to tiesībām un pienākumiem, rīcību un tās novērtējumu, darbu un samaksu, noziegumu un sodu, cilvēku nopelniem un to sabiedrisku atzīšanu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1117168
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register