Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:151179
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Daiļslidošanas vēsture    3
2.  Noteikumi    4
3.  Pasaules mēroga līderi    7
4.  Vietu izkārtojums vienslidojumos vīriešiem    8
5.  Vietu izkārtojums vienslidojumos sievietēm    9
6.  Vietu izkārtojums pāru slidojumos    10
7.  Vietu izkārtojums dejās uz ledus    11
8.  Medaļu sadale    12
9.  Mans favorīts    13
10.  Mans viedoklis    14
Extract

Daiļslidošanas vēsture.

Vissenākās slidas tika atklātas netālu no Odesas, datētas ar bronzas laikmeta periodu. Šīs slidas tika taisītas no zirgu priekškājām. Līdzīgas kaulu slidas atrada daudzos arheoloģiskos izrakumos visā Eiropā. Protams, šīs slidas nevarēja uzskatīt par pamatu daiļslidošanas vēsturei... tam bija nepieciešamas savādākas slidas, dzelzs slidas.
Par daiļslidošanas dzimteni tiek uzskatīta Holande. Tieši tur 13. -14. gs. parādījās pirmās dzelzs slidas. Jauna tipa slidu parādīšanās deva stimulu daiļslidošanas attīstībai, kas toreiz sastāvēja no figūru zīmēšanas uz ledus, saglabājot skaistas pozas.
Paši pirmie noteikumi daiļslidošanā tika izdoti Anglijā 1772. gadā. Angļu leitnants Roberts Džouns izdeva "Traktāti par slidošanu uz slidām", kurā viņš aprakstīja visas, tajā laikā zināmas figūras. Fakts, ka visas obligātās figūras bija izdomātas Anglijā, izskaidrojams ar to, ka tieši tur parādījās pirmie slidotāju klubi.
1882. gadā Vīnē notika pirmās starptautiskās sacīkstes daiļslidošanā.
Daiļslidošanas, kā sporta veida, attīstība lielu ieguldījumi deva Austrijas skolas, Norvēģijas, Zviedrijas, Vācijas, Anglijas un ASV slidotāji.
1890. gada februārī par godu Pēterburgas Juspovas slidotavas 25 gadu jubilejai tika nolemts sarīkot sporta sacensības, pieaicinot dažādus pasaules slidotājus. Pēc sastāva to varēja uzskatīt par pirmo neoficiālo pasaules čempionātu Šis pasākums paātrināja daiļslidošanas attīstību. 1892. gadā tika izveidota Starptautiskā daiļslidošanas apvienība. Šajā apvienībā tika apstiprināti noteikumi par starptautisko sacensību novadīšanu, noteica izlozes kārtību, vērtēšanas struktūru.
1896. gadā Starptautiskā slidotāju apvienība noorganizēja pirmo starptautisko konkursu Sanktpēterburgā. Uz ledus uzgāja tikai 4 dalībnieki: austrietis, vācietis un divi krievu slidotāji. Uzvarētājs šajā sacensībās bija vācietis G. Fukss. Tā tika noformēts daiļslidošanas veids - vienslidojumi vīriešiem, kuru apstiprināja pirmais slidotāju kongress ASV.
Simtgades sākumā Salhovs, Lutss, Ritbergers, Aksels Paulsens izgudroja savus lēcienus, un daiļslidotāji, pateicoties par to, piešķīra tiem izgudrotāju vārdus.
Sieviešu vienslidojumi parādījās krietni vēlāk - 1906. gada janvārī Davosā. Daiļslidošanas elementi gan sievietēm, gan vīriešiem bija līdzīgi, taču sievietes uzreiz pievērsa sev uzmanību ar plastiskumu, muzikalitāti, mākslinieciskumu un maigajām kustībām. Oficiāli pasaules čempionāti sievietēm sākās 1924. gadā. Sākot ar 1930. gadu, sacensības starp vīriešiem un sacensības starp sievietēm notiek vienlaicīgi, vienos un tajos pašos datumos.
Vēlāk parādījās arī pāru jeb jauktie slidojumi. Pirmā sacensības norisinājās1908. gadā Sanktpēterburgā. Pie zelta godalgām pirmie bija nokļuvuši vācu slidotāji.
Un pēdējais daiļslidošanas veids - dejas uz ledus - parādījās Anglijā salīdzinoši vēlāk. Tikai 1952. gadā Parīzē dejotāji pirmo reizi izspēlēja savas godalgas, stiprākie bija izrādījušies angļi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register