Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:628463
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.04.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Iekšējie un ārējie inženiertīkli, iekārtas    3
1.1  Ēku iekšējais ūdensvads un kanalizācija    3
1.2.  Ēku apkure    3
1.2.1  Centrālapkure    4
1.2.3  Elektriskā apkure    6
1.2.4  Malkas apkure    7
1.3.  Ēku elektroniskās sistēmas    8
1.3.1  Elektroapgāde    8
1.3.2  Apgaismojums    9
1.3.3  Zibensaizsardzība un zemējums    9
1.3.4  Vājstrāvu sistēmas    10
1.4.  Ēku ventilācija un kondicionēšana    12
2.  Tehniskās apsekošanas atzinums    15
2.1  Vispārīgas ziņas par būvi    15
2.5  Iekšējie inženiertīkli un iekārtas    15
2.6  Ārējie inženiertīkli    21
2.7  Kopsavilkums    22
3.  Izmantotā literatūra    23
Extract

Runājot par ūdensvadu un kanalizāciju, ērti, ja iespējams pieslēgties centrālajam ūdensvadam, tad atkritīs raizes par urbumu veidošanu, atliks vien izplānot ūdens pievades iespējas namā. Piemēram, lai pieslēgtos Rīgas ūdensvadam, jāraksta iesniegums- pieprasījums izsniegt tehniskos noteikumus.
Likumdošanā noteiktajā laikā tas tiek izskatīts, un sniegta atbilde par iespējām pieslēgt vai atslēgt centralizētu ūdens padevi- šo informāciju plašākā veidā var iegūt arī “Rīgas ūdens” interneta mājas lapā. Protams, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai nepieciešams projekts, ko var sadalīt divās lielākajās daļās- iekšējie un ārējie tīkli. Ūdensapgādes sistēmas projekts sākas ar dziļurbuma vietas izplānošanu. Būtiskākais, kas šeit jāatceras- vismaz 15 m rādiusā ap dziļurbumu nedrīkst atrasties nekas, kas piesārņo grunti Saskaņošana Latvijas Vides, ģeoloģijas un metereoloģijas aģentūrā nav nepieciešama, ja urbums nav dziļāks par 20 metriem.
Pēc urbuma un akas izveides tālākais jau ir tikai atbilstoša plānošana par ūdens piegādes punktu skaitu un izkārtojumu, nepieciešamā ūdens spiediena nodrošināšanas aprēķini. Ūdensapgādes sistēmas plānošanas laikā jādomā arī par ūdens filtriem- pašvaldības ūdensvados jau ir ierīkoti filtri, kas ūdeni atdzelžo un daļēji mīkstina pirms tas nonāk mājoklī, taču cauruļvadi nereti ir savu laiku nokalpojuši un ūdens, ceļojot pa tiem, zaudē savu kvalitāti, tāpēc ir nepieciešams uzstādīt papildus filtrus.
Saprotams, ka kanalizācijas sistēmas tiek plānotas ciešā saistībā ar ūdensapgādi, jo ikvienai ūdens padeves vietai pretī nepieciešams arī kanalizācijas izvads. Izbūvējot iekšējās kanalizācijas sistēmas būtiski zināt, cik vannas istabu būs ēkā un kāda veida sanitārie punkti tajās atradīsies (vanna, duša, pods, veļas mašīna), nepieciešams zināt arī konkrēto punktu specifiku, piemēram, tualetes podam mēdz būt dažādas izvades un stiprināšanas (stiprināms pie sienas vai grīdas, ar taisno vai slīpo izvadu) iespējas, kurām iepriekš atbilstoši jāiestrādā caurules un jāsagatavo vieta.
Reizē ar kanalizācijas sistēmu izbūvi, jādomā arī par attīrīšanas iespējām, ekspluatācijā ērtākais risinājums noteikti ir pievienošana pilsētas kanalizācijas sistēmai. Ja tas nav iespējams, saimniekiem jāmeklē citi risinājumu, izvēloties starp kanalizācijas tvertni vai bioloģiskajām attīrīšanas iekārtām. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register