Resursu problēmas var risināt dažādi. Mēs varam mēģināt ierobežot savu vajadzību daudzumu, varam veikt alternatīvas izvēles un izvērtēt savas neierobežotās vajadzības pēc to svarīguma. Vajadzības ļoti ietekmē cilvēka vecums, dzimums un arī stāvoklis sabiedrībā. Tāpēc mums katram vajadzības ir ļoti atšķirīgas.
Maslovs ir izstrādājis vajadzību piramīdu. Vajadzības, kuras ir attēlotas piramīdā kā primārās, manuprāt, ir svarīgas visiem cilvēkiem, neatkarīgi no viņu vecuma, dzimuma un stāvokļa sabiedrībā. Katram cilvēkam svarīgi ir paēst, būt drošībā, siltumā. Tas, manuprāt, ir vissvarīgākais. Un šīs vajadzības neatkarīgi no resursiem un to daudzuma, manuprāt, tomēr būtu jāapmierina.
Arī man ir daudz vajadzību. Un resursi, protams, ir ierobežoti. Man ir nepieciešamas grāmatas, burtnīcas, apģērbs, nauda izklaidēm un nemaz nerunāsim par primāro vajadzību apmierināšanu. Bet es kaut kā veiksmīgi esmu iemācījusies ar ierobežotajiem gan laika, gan naudas resursiem apmierināt pēc iespējas vairāk vajadzību.
Tieši tāds, manuprāt, ir resursu problēmas galvenais risinājums – censties apmierināt maksimāli daudz vajadzību ar saviem ierobežotajiem resursiem. Vajadzību skaits mums vienmēr būs neierobežots, jo esošo vajadzību apmierināšana rada jaunu vajadzību rašanos, bet resursu ir tik, cik viņu ir. Un, ja mēs iemācāmies apmierināt vajadzības ar esošajiem resursiem, mēs, manuprāt, būsim iemācījušies dzīvot un saimniekot ekonomiski.
…