Kā jau pati autore prologā norāda, tad šī grāmata ir monogrāfija par 20. gadsimta sākuma klasiskā modernisma glezniecību, ko autore ir izlolojusi vairāk kā 10 gadu garumā, jo vēlējusies iepazīstināt arī pārējo pasauli ar mūsu mākslas vēstures izcilākajām lappusēm.
Pirmajā acu uzmetienā grāmata vizuāli liekas ļoti pievilcīga, turklāt pavirši pāršķirstot lapas uzreiz viegli iekrīt acīs arī krāsainie un ļoti labās kvalitātes attēli un gleznu reprodukcijas.
Grāmata sastāv no 7 nodaļām, kurās sīki aprakstīta latviešu glezniecības attīstība 20. gs. sākumā. Pirmā nodaļa, kuras nosaukums ir „Sintēzes meklējumos” ir veltīta modernisma pirmsākumiem Latvijas teritorijā. Kā autore pati raksta, tad mūsu nacionālo glezniecību radīja drosmīgas, vērienīgas personības. Par modernisma celmlaužiem autore norāda V.Purvīti, V.Zeltiņu un V.Matvejevu. Bez šīm ievērojamajām personībām autore īpaši vēl izdala un apraksta J.Grosvalda darbību, kuru pati uzskata par vienu no spēcīgākajiem stimuliem latviešu klasiskā romantisma tapšanā. Bez paša Grosvalda autore vēl apskata arī viņa domubiedrus – J.Kugu, K.Ubānu, A.Drēviņu, A.Johansonu, R.Sutu. …