Vēl viena īpaša iezīme Lielbritānijas politikā ir tā sauktie “Premjerministra jautājumi”, kad premjerministram ir jāatbild uz daudz un dažādiem jautājumiem no opozīcijas līdera, kas var jautāt 6 jautājumus un no citu partiju pārstāvjiem un parlamenta locekļiem.
Lordu palātai ir izteikti mazāka nozīme. Lordi izskata pārstāvju palātā pieņemtos lēmumus un norāda uz trūkumiem, ja tādi ir. Tāpat mazinās arī monarhijas nozīme britu politikā. Monarha loma ir pārsvarā ceremoniāla.
Kopumā, Lielbritānija ir ļoti labs demokrātiskas valsts piemērs. Demokrātija Lielbritānijā ir saglabājusies ļoti ilgu laiku. Protams, Lielbritānija ir pilnīgi noteikti īpatnēja valsts, ar īpatnēju vēsturi, likumiem, tradīcijām un politiskās varas struktūru, kas ne tuvu nelīdzinās citās valstīs esošajām struktūrām – pat ne Britu sadraudzības valstīs. Ar to, man šķiet, Lielbritānija ir interesanta. Valsts ir pielāgojusies un attīstījusies gadsimtu gaitā, radot absolūti sarežģītu politisko sistēmu. Tā ir pārsteigumu pilna.
…