Mūsu ģimenē viens ar otru rēķinās. Pieņemam citus cilvēkus tādus, kādi tie ir. Neslēpjam savas domas un jūtas. Pārsvarā esam pieslīpējušies viens otram uzvedības jomā, kļuvuši rimtāki.
Ģimenē savstarpējās atšķirības (uzskatos un paradumos) problēmas nesagādā.
Necenšamies viens otru pāveidot pēc savas līdzības, uzspiest otram uzskatus un paradumus. Pieņemam katru tādu, kāds viņš ir pēc savas pārliecības. Visu vajadzības tiek uzklausītas, bet ne vienmēr var apmierināt uzreiz, bet gan īsākā vai ilgākā laika posmā.
Konfliktsituācijas ir sastopamas reti, taču tās cenšamies atrisināt. Ar sarunu, izrunāšanos palīdzību risinām problēmsituācijas. Ja ģimenē valda pozitīvas emocijas, tad visos ģimenes locekļos valda prieks.
Svētku gadījumos visa ģimene esam kopā. Tas vieno mūs, ceļ katra ģimenes locekļa pašapziņu, lepnuma jūtas. Var tikai arī uz priekšu vēlēties, lai kopā sanākšana veicina visos mājas sajūtas vienreizīgumu.
Mēs vecāki vēlamies redzēt savus bērnus izaugam par saprotošiem, mīļiem, gādīgiem, zinātkāriem, komunikabliem, emocionāli bagātiem un atsaucīgiem, kārtīgiem, veselīgiem, veiksmīgiem konkurēt spējīgiem darba tirgū.
Mēs uzskatām, ka mūsu bērniem jāprot patstāvīgi pašu spēkiem sasniegt savu mērķi dzīvē.…