Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:377866
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Bēgļu problēma un šīs problēmas starptautiskie risinājumi.
Mūsdienu pasaulē miljoniem cilvēku nācās atstāt savas mājās un kļūt par bēgļiem. Bēgļu problēma ir viena no aktuālākajām problēmām mūsdienu pasaulē. Iemesli, kāpēc cilvēki pamet savu dzīvojamo valsti, ir rase, reliģija, tautība un piederība sociālai grupai. Pastāv politiskie bēgļi, kuri izceļo no konfliktu reģioniem, ekonomiskie bēgļi, kuri izceļo no valsts, jo meklē labākus dzīves apstākļus utt.
Etniskie konflikti ir viens no iemesliem, kas rada bēgļu problēmu. Cilvēki ļoti bieži ir spiesti atstāv savu dzimto valsti tāpēc, ka viņi pieder pie kādas etniskās grupas. Protams, etniskā dažādība valstī var arī neizraisīt konfliktu un ne katrs konflikts ir saistīts ar varmācību. Tomēr katrs etniskais konflikts, kas pāriet sarunu robežas izraisa bēgļu izceļošanu no valstis.
Pēc statistikas datiem kopējais bēgļu daudzums pasaulē ir krietni pieaudzis 20. gadsimta 80.-ajos – 90.-ajos gados. 1970. gadā pasaulē bija apmērām 8 miljoni bēgļu, bet 1993. gadā šis skaits jau bija sasniedzi 18 miljonus.1 Jāatzīmē, ka šie skaitļi ir saistīti takai ar bēgļu pārvietošanos ārpus savas valsts un neiekļauj tos cilvēkus, kas bija spiesti atstāt savas mājas un pārvietoties savas valsts iekšienē.
Pievēršoties bēgļu problēmai ir ļoti svarīgi izprast jēdziena ‘bēglis’ definīciju. Šādas konkrētas definīcijas nepieciešamība ir skaidrota ar to, ka bēgļa statuss ir saistīts ar vairākām darbībām, kuras veic valstis: bēglis ir privilēģija, kas dod cilvēkiem sava veida pieeju pie resursiem un pakalpojumiem ārpus viņu dzimtās valstis.2

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register