Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:374976
 
Author:
Evaluation:
Published: 29.03.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Zināšanas 21.gadsimtā kļūst par attīstības galveno dzinējspēku visās darbības jomās. Lai gan materiālo un enerģijas resursu, kā arī citu fiziskā kapitāla elementu nozīme nemazinās, to izmantošana, pateicoties zināšanām, kļūst arvien racionālāka. Valsts drošību pasaulē šodien nosaka ne tikai un ne tik daudz militārais, bet arī ekonomiskais potenciāls, sabiedrības izglītības līmenis, ekonomiskā un politiskā aktivitāte, dažādu sociālo grupu solidaritāte. Informācijas apjoms un tās apstrādes līmenis, kā arī uzkrātais zināšanu potenciāls ir pietiekami augsts, lai sabiedrība pārietu nākamajā attīstības stadijā, lai sāktu veidoties informācijas sabiedrība.
Vienlaikus, dabiski papildinot globalizācijas procesus, turpinās lokalizācija (reģionalizācija). Pieaug reģionu, uzņēmumu un atsevišķu indivīdu iespēja veikt jebkuras aktivitātes bez centrālās varas struktūru starpniecības. Dažādas valstis vai pasaules reģioni pakāpeniski attīsta tās tautsaimniecības nozares, kurās tām ir salīdzinošas priekšrocības. Latvija, vērtējot globalizācijas un lokalizācijas kontekstā, iekļaujas Eiropas ekonomiskās telpas ziemeļaustrumu malā, kas no Rietumeiropas turpinās ziemeļu virzienā, savienojoties ar Somiju (Skandināviju). Tādēļ Latvijas vietu pasaulē nosaka Latvijas piederība Ziemeļeiropai. Tomēr lielā mērā to ietekmē arī Krievijas ģeogrāfiskais tuvums.
Globalizācijas procesā katra valsts daudz ātrāk iegūst informāciju par jaunām tehnoloģijām, izgudrojumiem, atklājumiem vai praktisku pieredzi jebkurā jomā. Tas veicina ātrāku šīs valsts attīstību. Pateicoties starpnacionālajām institūcijām, piemēram, Pasaules tirdzniecības organizācijai (PTO), tiek atvieglota ekonomiskā sadarbība. No tā iegūst katra atsevišķa valsts neatkarīgi no tās attīstības līmeņa. Globalizācijas un lokalizācijas padziļināšanās dēļ arvien vairāk mainās daudzi ekonomiskie mehānismi, kā arī valsts pārvaldes un sabiedrības funkcionēšanas pamatprincipi. Līdz ar kapitāla un preču plūsmu pasaulē arvien vairāk pastiprinās arī cilvēku mobilitāte.
Šoka terapijas pamatā, lai liberalizētu ekonomiku, nepieciešams veikt ātras un iedarbīgas reformas sabiedrībai. Izmantojot šoka terapiju sabiedrība pati kļūtu aktīvāka un vairāk ieinteresētu sabiedrību, tas veicinās mijiedarbību starp valsti un sabiedrību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1180036
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register