Ekonomisti ir novērojuši, ka globalizācija ir iespēju avots, kaut arī tā nav pasargāta no riska un, ka to nevar apstādināt protesta akcijas. Sabiedrībai ir nepieciešama labāka izpratne par to kā pamanīt un vadīt risku. Cilvēkiem vajadzētu uzmanīt un nepieļaut nelietderīgu resursu izmantošanu un novērst sabiedrības attīstību, kurā katrs domā un rīkojas vienādi.
Globalizāciju raksturo informācijas tehnoloģijas, cilvēku aizvien pieaugošā iespēja izmantot informāciju, mēdiju lomas palielināšanās, unificētu kultūras produktu un dzīves stilu izplatīšanās pasaulē, brīvā tirgus kapitālisma ekspansija, multinacionālo korporāciju un starptautisko organizāciju ietekmes palielināšanās, nacionālu valstu lomas sarukšana.
Globalizācijas negatīvās izpausmes- zaudētāju un vinnētāju izdalīšana, jo ne visi tai spēj pielāgoties, padziļina ekonomisko nevienlīdzību starp bagātajām un nabadzīgajām valstīm un noved pie milzīgas bagātības un varas koncentrēšanās šaurā personu, korporāciju un valstu rokās.
Globalizāciju var definēt kā procesu, kas cilvēkus, organizācijas, tirgu, tehnoloģiju, finanses, informāciju un pārvaldību (visiem vienlīdz svarīga loma) saista vienā vispārējā mijiedarbību tīklā pāri nacionālo valstu robežām. Globalizācija nozīmē, ka indivīdi, privātuzņēmumi, valdības un nevalstiskās organizācijas ar partneriem dažādās pasaules vietās var mijiedarbojoties ātrāk, tālās un lētāk. Tā ir veids, kā cilvēki, izmantojot vispārējus saistību tīklus, savas spējas un zināšanas, savieno ar kapitālu, tehnoloģiju, tirgu un politiku. …