Astroloģija ir dzīves ciklu izziņas metode, kas tulko zvaigžņu (planētu) enerģiju saikni ar dabu un mums. Tās mērķis ir apzināt mūsu darbības iekšējo un ārējo izpausmju izraisītu notikumu norises likumsakarības, lai vadītu dzīvi vēlamā gultnē. Astroloģija ļauj analizēt individuālā un kopējā saistību, jo tā redz planētu kustību saikni ar cilvēka vai kādas grupas (ģimenes, valsts) vai objekta dzīvi.
Bieži vien tiek jaukti jēdzieni "Astronomija" un "Astroloģija". Astronomija un citas eksaktās zinātnes ir saistītas ar objektīvo laiku, kas atbilst vispārpieņemtajai laika skaitīšanas sistēmai. Astroloģija balstās uz astronomiskajiem datiem un arī ir saistīta ar objektīvo laiku un tā cikliem, tomēr neskaidro pašus šos ciklus, bet interpretē to iedarbību uz visu dzīvo. Ar cikliskām norisēm mēs saskaramies regulāri: diennakts ritms, gadalaiku mijas, ko izraisa Zemes griešanās ap savu asi un ap Sauli, Mēness fāžu maiņas, kas saistītas ar Mēness griešanos ap Zemi un kopā ar to ap Sauli. Līdzīgi notikumi cikliski norisinās arī mūsu acīm neredzamā veidā. Tālu kosmosā tāpat, kā Saule un Mēness, pārvietojas citas planētas. Astroloģijas mērķis nav informēt par precīzu objektu (planētu) atrašanos laikā, bet parādīt to enerģētiskās plūsmas un individualitātes mijiedarbību.
Astrologs pārzin, kādas enerģiju plūsmas atbilst debesu ķermeņiem. Astroloģija prognozē dzīves notikumu raksturu, bet precīzu izpausmes veidu izvēlas cilvēks. Jēdziens ‘astroloģija” ir cēlies no grieķu vārdiem - astra – zvaigzne, logos – doma, saprāts, vārds, likums. …