Šajā rakstā Atmodas laika atmiņas ir izmantotas kā vēstures avots tā laika perioda pētīšanai. Autores izvirza uzdevumu veikt atmiņu avotpētniecisko izvērtējumu, izmantojot interesantu pētnieciskā darba metodi – kontentanalīzi.
Raksta sākumā autores atzīmē, ka, lai izvērtētu visu Atmodas periodu, tā attīstības problēmas, politisko spēku, atsevišķu personu rīcību un nostāju, ir nepieciešams plašs avotu loks. Tad, pamatojoties uz to, ka pētniekiem nav pieejami sabiedrisko organizāciju un politisko partiju arhīvu materiāli, par galveno vēstures avotu pētāmajam laika posmam autores izvēlas dažāda ranga Latvijas politiskās dzīves darbinieku atmiņas.
Šeit ir jāatzīmē, ka atmiņas ir specifisks vēstures avots, jo ir jārēķinās ar to lielo subjektīvismu. Tāpat atmiņas ir jāskata noteiktā vēsturiskā kontekstā. Ir jāzin atmiņu autoru ideāli, priekšstati, kuri tur atspoguļoti. Pētniekam ir jācenšas izprast to jēgu, kuru ikvienā vārdā ir ielicis atmiņu autors, ievērojot arī to, ka vārdu jēga valodā var būt mainīga.
…