Rūpniecisko jeb industriālo revolūciju parasti definē, kā pāreju no agrāras un uz amatniecību balstītas ekonomikas uz ekonomiku, kuras pamatā bija industrija, plaša mašīnu un mehānismu pielietošanu masveida ražošanas procesā.
Industriālais mantojums jeb tehnikas pieminekļi ir tā kultūras vērtību dala, kas atspoguļo ražošanas un transporta attīstības vēsturi. Šo mantojumu Latvijā veido galvenokārt 17.-18. gs. manufaktūru vietas, kā arī nākamo gadsimtu cepļi, fabrikas, ražošanas ierīces un izstrādājumi, bākas un hidrotehniskās būves, kanāli, sūkņu stacijas un ūdenstorņi, dzirnavas, cietokšņi un citas fortifikācijas būves, spēkstacijas, celi, tilti, dzelzceļi un arī citi transporta līdzekli. Uzmanību piesaista savdabīgā rūpnieciskā arhitektūra, kas kopā ar transporta infrastruktūru veido īpašu industriālo ainavu un kultūrvēsturisko vidi.
Viens no spilgtākajiem atklājumu piemeriem tajā laika bija Džeimsa Watta tvaiku mašīna, kas izgudrošana ievērojami atviegloja cilvēku dzīvi, paātrinot rūpniecības un transporta attīstību.…