Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:114880
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.09.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Latvijas Bankas monetārās politikas mērķis ir nacionālās valūtas ārēja un iekšēja stabilitāte. Ārējā stabilitāte tiek nodrošināta ar valūtas piesaisti SDR valūtu grozam un šīs piesaistes saglabāšanu, turklāt ārējai stabilitātei noteikta prioritāte, jo, to nodrošinot, mēs varam nodrošināt arī nacionālās valūtas iekšējo stabilitāti.

Dažādās valstīs centrālo banku monetārās politikas īstenošanas paņēmieni ir atšķirīgi. Vācijā jau 1974. gadā tika noteikts optimālais apgrozībā esošās naudas daudzums, kuru Vācijas centrālā banka cenšas saglabāt. Kādi faktori Latvijā nosaka to, cik lielam naudas daudzumam jāatrodas apgrozībā?

Saskaņā ar Latvijas Bankas īstenoto valūtas kursa stabilizācijas politiku naudas piedāvājums galvenokārt ir ārēji noteikts, t.i., ja Latvijā ieplūdīs ārvalstu kapitāls, tad palielināsies iekšzemes naudas piedāvājums. Mēs veidojam savu monetāro programmu, balstoties uz kopprodukta, inflācijas un naudas aprites ātruma attīstības prognozēm. Tās izvērtējot, mēs gūstam priekšstatu, kādam jābūt plašās naudas jeb naudas masas līmenim. Saskaņā ar prognozēm par banku rezervju izmaiņām un skaidrās naudas attīstības tendencēm un ņemot vērā sezonālās korekcijas, mēs aprēķinām plašās naudas reizinātāju. Šis rādītājs sasaista naudas bāzi jeb Latvijas Bankas kontrolēto naudas agregātu ar plašo naudu M2X jeb naudas masu. Latvijas Bankas ārējo aktīvu izmaiņu prognozes ļauj noteikt nepieciešamo iekšējo aktīvu (galvenokārt kredīti bankām un valdībai) līmeni. To, cik latu tiek emitēts, kreditējot valdību un bankas, Latvijas Banka regulē ar procentu likmju politiku. Latvija ir maza valsts ar atvērtu ekonomiku, tādēļ, ņemot vērā kapitāla mobilitāti mūsdienās, mēs nevaram finansu sistēmai uzspiest izdomātas procentu likmes. Finansu tirgū procentu likmes nosaka pieprasījums un piedāvājums. Samazinot procentu likmes līdz finansu tirgum neatbilstošam līmenim un emitējot papildu naudu, centrālā banka var izraisīt spiedienu uz nacionālās valūtas kursu vai arī radīt procentu likmju pārmērīgu kritumu. Tādēļ var sākties kapitāla atplūde. Mēs nenosakām procentu likmju līmeni naudas tirgū, bet cenšamies ierobežot procentu likmju svārstības. …

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register