Latvijā pēc neatkarības atgūšanas atkarības problēma ir saasinājusies. Iemeslu, kāpēc mēs lietojam atkarību izraisošas vielas, ir daudz un daudz ir arī pašu šo vielu: alkohols, tabaka, heroīns, kokaīns, ekstazī, LSD, amfetamīni, “zālīte”, līme (tās ostīšana), nomierinošās tabletes, efedrons u.c.
Visām šīm vielām ir viena īpašība – tās savos upurus ļoti cieši tur savos skāvienos. Lielai daļai no viņiem vispār neizdodas no tām atbrīvoties.
Jaunībā gribas visu izmēģināt. Interesi nereti izraisa tas, ka narkotikas dod labsajūtu, eiforiju, ka tās uzmundrina un ļauj izbaudīt citas neparastas izjūtas. Drošina pārliecība, ka pats taču kontrolēs lietotās vielas daudzumu un jebkurā brīdi no šīs lietošanas varēs atteikties.
Diemžēl atkarība veidojas ātri un galvenais – nemanāmi. Piemēram, smēķēšana jauniešiem rada atkarību jau pēc apmēram 6 mēnešiem.
Smēķēšana – ir izdarīti pētījumi, ka smēķēšana nelabvēlīgi ietekmē ne tikai smēķētāju, ne tikai nesmēķētāju, kurš atrodas blakus smēķētājam, bet arī, piemēram, bērnu, kurš atrodas mātes vēderā un vecāki smēķē. …