Jau ilgus gadsimtus cilvēci nodarbina jautājums, kā varētu paildzināt mūža ilgumu vai ārstētu neārstējamas slimības. Pirms pāris gadiem Latvijas kino teātros demonstrēja filmu „Sala”, kas stāstīja par divu fabrikantu dzīvi un to, kā tie atklāj, ka viņi un visi pārējie fabrikas iedzīvotāji ir cilvēku pasūtīti kloni un ir paredzēti orgānu transplantācijai. Manuprāt, šī filma spilgti atainoja to, kas īsti ir klonēšana un kas notiktu, ja kaut kas tāds būtu iespējams.
Ar klonēšanas palīdzību mēs varētu izvairīties no straujās dzīvnieku apdraudēto sugu mirstības. Vēl lielāks ieguvums būtu, ja nākotnē varētu „atdzīvināt” izzudušās sugas. Manuprāt, šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc klonēšana būt vajadzīga.
Veiksmīga klonēšanas attīstība būtu ceļš uz jauniem zinātniskajiem atklājumiem, varētu iegūt jaunas sugas, kas, iespējams, pat palīdzētu cilvēkiem to ikdienā vai pārtikas ieguvē.
Protams, cilvēkiem klonēšana būtu īpaši izdevīga, jo nepieciešamības gadījumā, varētu veikt orgānu transplantācijas (kā tas notika manā pieminētajā filmā). Tā paildzinātos cilvēku mūža ilgums un atrisinātu problēmas ar neārstējamām slimībām.…