Visi cilvēka darbošanās veidi notiek saskarsmes kontekstā, neatņemams cilvēka raksturojums.
Saskarsme ir reālā, aktuālā garīgās dzīves pastāvēšanas forma. Kompetenta, labvēlīga saskarsme patiesi vienīgā, īstenā cilvēku dzīves greznība, teicis A.de Sent-Ekziperī.
Ar ko man saistās - sociālais rehabilitētājs. Kā es to saprotu ?
Rehabilitētājs- manu prāt, tā pirmām kārtām ir palīdzība. Tā var būt kaut vai vienkārša izrunāšanās ar cilvēku, uzklausīšana, sapratne kā cilvēks jūtas dotajā situācijā.
Runas māksla, runas veids, kā es to daru, vai mani saprot, kā runāju ar vecu cilvēku, kā ar pusaudzi vai mazu bērnu. Runāt pēc iespējas vienkārši un skaidri.
Iedrošināt, ja ir kas nelāgs atgadījies, nekrist panikā, bet risināt sasāpējušos jautājumu kopā, meklēt atbildi iesaistot arī citus cilvēkus, iestādes, organizācijas. Maziem solīšiem, bet uz priekšu. Prasme sarunāties ar cilvēku, lai viņš mums atveras, lai sadzird ko sakām, pašiem mums ir jāmāk klausīties, sadzirdēt, tad labāk izzinām šo cilvēku, viņa vajadzības, intereses. Klausoties cilvēkā saņemam daudz informācijas, kura ir būtiska un tā ir nozīmīga sasāpējušā jautājuma risināšanā. Strādājot man par aprūpētāju.…