Tiem, kuri nav bijuši Kolkas ragā un uz to skatījušies tikai kartē, šķiet, ka šis asais zemes stūris atrodas kaut kur ļoti augstu. Nosaukums liekas dīvains. Kāpēc rags? Tur jābūt kaut kam īpašam.
Gan somugru, gan indoeiropiešu valodās vārds “Kolka” nozīmē “ass zemes stūris”. Tieši tāds, kāds tas zīmēts kartē, tas ir arī ar acīm apskatāms un kājām apejams. Kolkas rags ir tālākais Kurzemes ziemeļu punkts un Eiropas ģeogrāfiskais centrs, jo šeit atrodas Eiropas līniju krustojums. To ilustrē uz zemes novietotā metāla karte. Kolkasragā saduras “dižjūra” (Baltijas jūra) un “mazjūra” (Baltijas jūras līcis). Te ir kaut kas no pirmatnības, neskartības, un tās priekšā cilvēks izjūt savu niecību.
1996. gadā Kolkas ragā uzstādīta Saules zīme, kuras autors ir tēlnieks V. Titāns. Ceļojot pa Kurzemi, sastopami vēl citi viņa mākslas darbi. Skulpturālā instalācija veidota no koka par godu Saulei, jo šeit skaistāki kā jebkur ir saules rituāli- te redzams kā saules lēkts, tā saules riets. Katrs, kurš pabijis Kolkasragā, vēlas Saules zīmē pakavēties savās fotogrāfijās.…