Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:694525
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.02.2020.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

1990. gadā izveidojās Latvijas Zemnieku partija, kas bija nozīmīga Latvijas politikā un vēsturē. Šī partija atbilda tā laika politiskajiem apstākļiem, jo centās apvienot lauku ļaudis. Tās mērķos ietilpa atjaunot privātās zemnieku savienības laukos, panākt lauksaimniecības uzplaukšanu. Pirmajā kongresā 1991. gada februārī par priekšsēdētāju tika ievēlēts tobrīdējais AP deputāts Aivars Berķis.
Laika periodā no 1989. līdz 1991. tika izveidotas vairāk nekā desmit politiskās partijas, tomēr tām vēl nebija politiska pārsvara. Svarīgākais jautājums, kas galvenokārt veidoja politiskos procesus valstī no 1989. gada bija Latvijas valstiskā neatkarība. Galvenās politiskās cīņas risinājās divās “frontēs”- LTF, kuri iestājās par neatkarību un PSKP, kas atbalstīja PSRS.
Partiju straujo skaita pieaugumu var skaidrot ar to, ka jauno partiju veidotāji neatrada sev vietu LTF vai citās esošajās partijās. Bieži vien šajā laikā veidojās radikālāk noskaņotas partijas, turklāt tās bija biedru skaitā nelielas, atšķirībā no LDDP, LZS un LSDSP, kurās bija vairāk par 1000 biedriem. Neskaidrs arī bija tas, kur jaunizveidotās partijas iekļaujas politiskajā spektrā. Daudzpartiju sistēma ienāca Latvijā līdz ar 5. Saeimu, tomēr jau 1990. 26. jūnijā tika pieņemts likums “Par partiju, sabiedriski politisko organizāciju un politiskās vadības struktūru darbību Latvijas Republikas valsts iestādēs, organizācijās un uzņēmumos”. Šī likuma mērķis bija LKP izskaušanu no valsts iestādēm un jau 1990. gadā zaudēja tās iespēju piedalīties AP vēlēšanās. No šī visa var secināt to, ka likumdošana šajā periodā virzīju sabiedrību uz daudzpartiju sistēmu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register