Visbeidzot seko ceturtais solis – vienošanās panākšana, tam iestrādne atrodama trešajā solī. Laba vienošanās paredz nosacījumus:
1. „Vienošanās ir sabalansēta: neviens nav ne uzvarētājs, ne zaudētājs uz cita rēķina. Abas puses ir ieguvušas vismaz kaut ko.
2. Abi cilvēi vienojas par tālāko uzvedību, par to, kā viņi tālāk izturēsies viens pret otru. Vienošanās ir virzīta uz nākotni, un tāpēc šeit nevajag pieminēt to, kura dēļ izcēlās konflikts.”
Atšķirīgas normas un izpratni jaunieši var risināt meklējot kompromisus, protams, to ir grūti izdarīt, jo nevienam nav viegli atteikties no savas pozīcijas un interesēm. Šādā situācijā būtu labi, ja gudrākais piekāptos - miera labad. Jebkurā gadījumā konflikts ir jānoved līdz racionālu sarunu stadijai. „Mierīga konflikta atrisināšana ir sociāla vērtība tad, ja abas puses labprātīgi ( bez trešās puses piespiešanas) cenšas atrisināt konfliktu.” Racionālas sarunas stadijā konfliktā iesaistītās puses spēj objektīvi spriest un uzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.
…