Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:640652
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.05.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Merkantilisms aizsākās 16. gs. vidū Rietumeiropā, bet savu lielāko izpausmi tas ieguva 17. gs. Merkantilismu iedala agrajā un vēlajā merkantilismā. Agrais merkantilisms jeb monetārisms(politika par naudas daudzuma palielināšanu valstī) ir laika posmā no 15. gs. pēdējās trešdaļas līdz 16. gs. vidum. Vēlais merkantilisms uzplauka pēc lielajiem ģeogrāfiskiem atklājumiem. Merkantilisms bija aizsākums klasiskajai politekonomikai.
Agrā merkantilisma galvenā funkcija bija noteikt naudas stāvokli, ar valsts darbību nodrošināt sabiedrības labklājību, pirkt no ārzemniekiem mazāk, bet pārdot vairāk. Lai ierobežotu importu tiek izmantoti muitas punkti. Agrais merkantilisms kavēja ekonomisko attīstību.
Vēlais merkantilisms raksturo aktīvu tirdzniecības bilanci(mazāk tērēt, vairāk iegūt). Arī vēlīnais merkantilisms izmanto tos pašus paņēmienus ko agrais merkantilisms. Ražotājiem bija jāiesaistās cunftēs vai ģildēs, lai valsts varētu kontrolēt tirdzniecības kustību. Tā arī parādījās manufaktūras. Šajā ārvalstu tirdzniecības situācijā lielu lomu spēlēja preces pircēji kā arī uzpircēji, no kā arī bija atkarīga ārējā tirdzniecība. Uzpircēji kļuva par monopolistiem. Merkantilisti pirmie aizsāka tādu jomu kā protekcionismu – valsts politika, kura orientēta uz iekšējā tirgus aizsardzību.
Diemžēl atalgojums strādājošajiem arī nebija liels, jo savādāk peļņa nebūs tik liela.
Eksporta pārsvars noveda pie inflācijas, Ar laiku merkantilismu nomaina cits saimniekošanas veids, piemēram, Francijā fiziokrātisms.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register