Mūsdienu sabiedrībā noris nepārtraukta sociālā mijiedarbība starp indivīdiem. Savstarpēji kontaktējoties mēs nonākam dažāda veida sociālās attiecībās ar citiem apkārtējās sabiedrības pārstāvjiem. Mēs iesaistāmies dažādās formālās un neformālās grupās. Cilvēks nepārtraukti pilda kādu sociālu lomu, ir pakļaus kādam sociālam institūtam vai institūcijai. Ir pieņemts uzskatīt, ka cilvēku savstarpējās attiecības spēcīgi ietekmē jūtas. Tai skaitā mīlestība. Mīlestība tiek uzskatīta par pamatu, lai veidotos draugu grupa, un mīlestība ir tādas nozīmīgas sociālās institūcijas kā ģimene pamats.
Vērojot apkārtējo sabiedrību, rodas pārliecība, ka savstarpējās attiecības kļūst tai arvien svarīgākas. Tam par iemeslu varētu būt arvien pieaugošā materiālā labklājība un stabilitāte, kas samazina vajadzību koncentrēties uz praktisku problēmu risināšanu un ļauj cilvēkiem vairāk domāt par jūtām un emocijām.
Mīlestība pret sevi nereti arī tiek uztverta kā būtisks solis ceļā uz mīlestību pret citiem, vai gluži pretēji – patmīlība var radīt nepārkāpjamu barjeru.…