Brazīlija plāno izveidot rehabilitācijas patversmes no narkotikām atkarīgām personām, nevis sūtīt šīs personas cietumā. Kolumbijā pilsoņi tagad var brīvi pārvadāt nelielu daudzumu kaņepju vai kokaīna, nebaidoties no vajāšanas.
Secinājums - apkopojiet šīs problēmas risināšanas galvenos ieguvumus un noslēdziet labāko iespējamo risinājumu - neaizmirstiet, ka katrai problēmai ir īpašnieks.
Esošie narkotiku apkarošanas mēģinājumi tikai izlej asinis un tādejādi arī pasliktina potenciālu ekonomikā. Progresēt var vienīgi ar sabiedrības izglītības stiprināšanu, bada apkarošanu un ielu noziedzību izskaušanu. Visam jānotiek reformu veidolā, pakāpeniski uzlabojot katru iepriekšminēto nozari. Ekonomikai jābūt regulējamai, tādejādi legālai, jābūt caurspīdīgumam. Vēl variants varētu būt ķīmisko vielu konfiscēšana no nelegālajām laboratorijām, izmantojamo dabīgo vielu apsekošana auglīgajos reģionos. Tomēr, lai kaut ko apkarotu, jāsāk ar pārvaldības iespējām, tiesiskumu pašu par sevi, Gvatemalā šī caurspīdīguma nav pat valdībā. Atņemt noziedzīgos nolūkos iegūto peļņu, ar kuru palīdzību veidotu kampaņas apkarošanai. Dekriminalizācija nav variants, jo tā nemazinātu slepkavības. Legalizācija šajā gadījumā iespējams varētu būt variants, tomēr palielinātos kontrole uz tranzītiem, valstīm, kurās prece nav legāla, centīsies apiet vēl vairāk, kā to dara līdz šim.
…