Olimpiskās spēles ir starptautiskas sporta spēles, kas sevī ietver ļoti daudzus sporta veidus, kur sportisti cīnās par uzvarām, par savas pārstāvētās valsts izvirzīšanu uz pjedestāla un sevis apliecināšanu. Šīs sporta spēles notiek ik četrus gadus, un ir divu veidu olimpiskās spēles: vasaras un ziemas. Es vēlos iepazīties tuvāk ar šo sporta spēļu aizsākumiem, attīstību, tradīcijām, kopīgo un atšķirīgo.
Olimpisko spēļu rīkošana aizsākās ar domu, ka fiziskais daiļums, veselība un skaistums nav vienīgās īpašības, kurām jābūt vīrietim un sievietei, bet ir jātiecas pēc lielāka izciluma, attīstot cilvēka morālo un garīgo vērtību, ar vingrinājumiem un sacīkstēm, veidojot pilnvērtīgu cilvēku, kas būtu līdzsvarots visās savās izpausmēs un darbībās. Tā ticēja antīkās Grieķijas filozofi.
Olimpisko spēļu dzimtene ir senā Grieķija, kur sacensības bija to laiku reliģisko svētku sastāvdaļa. Galvenā sporta spēļu rīkošanas vieta bija svētā ieleja Olimpija. Vecākās ziņas par Olimpiskajām spēlēm ir saglabājušās par 776.g.p.m.ē., šie liecinājumi tiek uzskatīti par laiku, kad notika pirmās antīkās olimpiskās spēles. Šīs spēles ilga līdz 393. gadam. 1896. gadā franču barons Pjērs De Kubertēns atjaunoja olimpiskās spēles un ar to sākās jauna Olimpisko spēļu ēra - mūsdienu.
Ļoti interesanti ir tas, ka antīko Olimpisko spēļu atkārtošanās princips bija tieši tāds pats, kāds ir mūsdienās – ik pēc 4 gadiem.…