Kā zināms, politiskās partijas ir vienas no galvenajiem aktieriem ne tikai atsevišķu valstu politikā, bet arī kopējā Eiropas Savienības politikā. Viens no galvenajiem jebkuras politiskās partijas mērķiem ir varas iegūšana: parlamentāro vietu iegūšana, amatu iegūšana izpildvarā, kā arī prezidenta amata vai ministru prezidenta amata iegūšana. Eiropas Savienības politiskajā sistēma partijas apvienojās, lai sacenstos arī par Eiropas Komisijas posteņiem un vietām nacionālajos parlamentos un Eiropas Parlamentā.
Pirms runāt par vienu no Eiropas Savienības politiskām partiju apvienībām, gribētu pievērsties vispirms tiem vēsturiskiem notikumiem, kuri vispār ietekmēja partiju (un vēlāk arī partiju apvienību) veidošanos un attīstību Eiropā.
1.Reformācija un Kontrreformācija sešpadsmitajā un septiņpadsmitajā gadsimtos iezīmēja sašķelšanos starp Valsts un Baznīcas interesēm, kā arī starp parastām un reliģiskām grupām, kas asociējas ar šīm institūcijām.
2.Eiropas nācijvalstu izveidošanās, laika posmā starp septiņpadsmito un deviņpadsmito gadsimtu, ietekmēja cita konflikta parādīšanos starp centra un perifērijas interesēm.
3.Modernās demokrātijas izveidošanās, neilgi pirms Lielās Franču revolūcijas (1789. gads) nozīmēja vēl viena konflikta parādīšanos starp autoritārām vecā režīma interesēm un vidusšķiru, kura tikko sāka attīstīties. …