Savā darbā vērtēšu masu mēdiju lomu demokrātijas procesu nodrošināšanā. Īpašu uzmanību pievērsīšu pētnieciskās žurnālistikas nozīmei un masu mēdiju atbildībai.
Jēdziens demokrātija (sengrieķu demos 'tauta', kratos 'vara') burtiski nozīmē "tautas vara". Demokrātijā kā valsts pārvaldes formā katram pilsonim ir tiesības piedalīties savas valsts pārvaldīšanā. Atsevišķu valstij svarīgu pieņemšanā vai grozīšanā iespējamas arī visu pilsoņu balsojums.
Mēs visi savā ikdienas dzīvē izjūtam demokrātijas labās un stiprās puses - iespējas brīvi paust savu viedokli, līdzdarboties lēmumu pieņemšanā. Taču, lai pieņemtu lēmumus, ir nepieciešama zināšanu bāze un skaidri formulēts viedoklis.
Bijušais ASV prezidents Vudro Vilsons (1856-1924) sacīja, “Demokrātija nav tik daudz kā valdības forma, bet gan kā principu sistēma”. (1.)
Termins „demokrātija” nozīmē ne tikai īpašu valdības formu vai līdzekļus, ar kuriem mēs izvēlamies valdību, bet gan īpašu sabiedrības veidu. Demokrātiska sabiedrība ir tāda, kurā lielākā daļa iedzīvotāju ieņem drīzāk aktīvu nekā pasīvu lomu.…